Протезисти з Канади, США та Великобританії навчають у Львові українських фахівців

Команда фахівців-протезистів з Канади, США та Великобританії вдруге приїхали до України — поділитися з українськими колегами досвідом, технологіями та навичками, аби розвивати галузь протезування та до/після протезної реабілітації в Україні.

У рамках другого етапу Проекту підтримки протезування в Україні, що розпочався у Львові, протягом наступного тижня вони завершать протезування восьми українців з ампутаціями нижніх та верхніх кінцівок, повідомляє VIDIA.

Фото з Facebook Антоніни Кумки

«В Україні живе більш ніж 500 000 осіб з інвалідністю, які потребують допоміжних засобів на постійній основі (протезні вироби, візки, милиці). З початку російської агресії, військові ампутації сягнули безпрецедентного рівня та складності», — пояснюють ситуацію на сайті ГО Підмога.інфо.

«Протезисти та реабілітологи в Україні загалом здобувають свої знання не за спеціальністю, а навички – за досвідом роботи. В Україні немає офіційної програми навчання протезистів, фізіотерапевтів та ерготерапевтів. Багатьох військових, особливо з ампутаціями рук, відправляють на протезування за кордон, а коли вони повертаються, то зіштовхуються з проблемою обслуговування протезного виробу, так як серед українських спеціалістів може і не знайтись тих, хто знатиме як ремонтувати саме той вид протезу, а закордонний спеціаліст, із підприємства, на якому здійснювали протезування, приїжджає в Україну раз на півроку», — йдеться у анонсі до проекту.

На двотижневу програму зареєструвались 15 українських спеціалістів, як протезистів, так і реабілітологів, з усіх куточків України – від Львова до Дніпропетровська. Також в рамках проекту уже відбулися одноденні семінари з ерготерапії, а на 12 та 14 квітня заплановані семінари з фізіотерапії.

До проекту долучиться команда Wounded Warrior Ukraine, американської організації, яка проведе одноденний тренінг з подолання пост-травматичного синдрому.

Окрім безпосередньої роботи із протезування, спеціалісти демонструватимуть прилади та компоненти, яких ще немає на ринку України, але вони значно полегшують життя особи з ампутацією, тому про них потрібно знати і з часом починати використовувати.

#prostheticsforukraine #greatnews #Prosthetika #CUIAFund #helpingukraine #ATO What an exciting news at Lviv State Prosthetic Facility today, where Ukraine Prosthetic Assistance Project is well underway! Ivan Kushneriov from Zaporizhhya went to war as a volunteer, survived Illovaysk ambush, was captured and later released by Russia-backed separatists, but lost his both arms (one fully and one partially), because during one of the rotations after Illovaysk, he was given a grenade by his fellow soldier, but the grenade malfunctioned, he realized something was wrong, but did not throw it away to save others around him, who would have been killed by the blast. Ivan just let the grenade blow up in his hand and suffered major injuries. Ivan came for a consultation last year during the first mission of Ukraine Prosthetic Assistance Project and was told that he had low chance of getting bionic fingers for his partial hand. He was given a set of exercises that could have potentially improved his muscle signals – in this video Ivan is creating the movements of the test hand with his muscles! He was practicing for almost a year and today, when he came back to be tested again, Ivan showed a tremendous improvement and will now be able to get his bionic fingers in Ukraine! On top of that, CUIA Fund has purchased a set of prosthetic components for Ivan which will help him with his daily living and hobbies: fishing and weight lifting!

Опубліковано Canada – Ukraine International Assistance Fund – CUIA Fund 6 квітня 2016 р.

Проект працює на базі Львівського протезного казенного підприємства, де створено реабілітаційний центр ерго- та фізіотерапії для осіб з ампутаціями. Центр створений Фондом Марка Пославського та за сприяння Міжнародного альянсу братської допомоги. Його облаштували вчасно до початку роботи Проекту підтримки протезування в Україні, згідно рекомендацій спеціалістів.

Проекту передувала презентація в Торонто виставки «Переможці» — частини соціального проекту, що розповідає історії бійців АТО та волонтерів, які під час воєнних дій на сході України втратили кінцівки, але не втратили сили духу.

Сьогодні усім буду дякувати 🙂 Закінчився перший тиждень другого етапу Проекту Підтримки Протезування в Україні. Жодног…

Опубліковано Antonina Kumka 8 квітня 2016 р.

Здійснення другого етапу проекту стало можливим завдяки проведенню заходу «Шана Відвазі» у Оаквілі, Оттаві та Ошаві (Канада) та генеральному спонсору – Українській кредитовій спілці, а також — ГО Простетика (Prosthetika), концерту «Музика на полотні», Світовому реабілітаційному фонду та діаспорі Канади, США та Австралії.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *