В. Куценко: Оголошення підозри колишньому заступнику Генерального прокурора відбулося із додержанням усіх вимог діючого законодавства (додано ВІДЕО)

10 квітня 2016 року органами прокуратури було здійснено повідомлення про підозру колишньому заступнику Генерального прокурора України Віталію Каську за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) та ч. 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України. При цьому прокурори діяли виключно в межах своїх повноважень відповідно до Кримінального процесуального кодексу України. Про це у понеділок, 11 квітня, повідомив прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко на спільному брифінгу з начальником управління з розслідування кримінальних проваджень у сферах державної служби та власності Генеральної прокуратури України Дмитром Сусом.

«Працівники прокуратури представились, продемонстрували свої службові посвідчення, повідомили, в рамках якого кримінального провадження здійснюється відповідна слідча дія, і Віталію Каську була надана можливість скористатися своїм правом запросити адвоката», – повідомив деталі В. Куценко.

Повідомлення про підозру було підписано заступником Генерального прокурора України Романом Говдою, як цього вимагає процедура у відповідності до КПК та до Закону України «Про адвокатуру», і зачитано в присутності В. Каська. При цьому, як зазначив В. Куценко, мова йде про державні квартири, якими, за даними слідства, В. Касько заволодів обманом.

Так, у 2003 році він, працюючи в органах прокуратури, скористався правом отримати державне житло, отримавши однокімнатну квартиру в якості службового житла площею 48 кв м в м. Києві. Після цього він виписався з цієї квартири, і його мати – власниця квартири у Львові приватизувала її, тобто отримала у власність від держави безоплатно. Далі після продажу квартири у Львові вона стала власницею ще однієї квартири у м. Києві площею 70 кв м.

У 2010 році В. Касько в той час, як величезна кількість прокурорів перебувають в чергах на отримання житла, мешкають в гуртожитках, на зйомних квартирах, повторно подав документи на отримання службового житла, і отримав квартиру площею 155 кв м на бульв. Дружби народів в м. Києві, зазначивши в них, що він проживає разом із мамою, сестрою і дідом, які не мають житла.

«В цьому і полягає обман. Після звільнення з органів прокуратури В. Касько у 2014 році здійснює приватизацію цієї квартири, і вона переходить у приватну власність», – зазначив В. Куценко.

Також він звернувся до представників ЗМІ та громадськості з проханням не політизувати цей процес, наголосивши, що перевірка по отриманню квартир проводиться не лише по В. Каську, а й по інших працівниках органів прокуратури, в тому числі й колишніх. «Тобто провадження розслідується щодо фактів незаконного отримання державного майна у власність», – підкреслив прокурор Генеральної прокуратури України, додавши, що наразі триває досудове розслідування.

Владислав Куценко спростував те, що працівники прокуратури не представлялися під час повідомлення підозри В. Каську; не повідомили, в рамках якого провадження вона була оголошена; що підозра начебто не підписана заступником Генерального прокурора, та, що начебто мало місце пошкодження автомобіля В. Каська, продемонструвавши на підтвердження відео.

Він наголосив, що В. Касько був запрошений сьогодні на допит на 10:00 годину ранку, а замість цього взяв участь у брифінгу.

Прокурор Генеральної прокуратури також запевнив, що цей процес буде максимально публічний: «В рамках КПК ми будемо постійно про нього інформувати, адже запит в українському суспільстві на відкритість і прозорість сьогодні надзвичайно великий».

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *