Іноземні ЗМІ: що з ринком нерухомості в Україні?
Про український ринок нерухомості, прогалини європейської системи безпеки і “гібридну війну” – в огляді іноземної преси.
Українська нерухомість
Попри те, що конфлікт на cході України суттєво позначився на вартості українських активів, ринок нерухомості не припинив свою роботу, а в певних регіонах розвивається, пише кореспондент Financial Times.
Далеко від зони конфлікту, життя у таких регіонах триває, люди продовжують будуватиFinancial Times
Особливо це відчутно у таких великих містах, як Київ та Львів.
“Далеко від зони конфлікту, життя у таких регіонах триває, люди продовжують будувати”, – журналіст ділиться враженнями від побаченого у Києві.
Щодо Львова, то тут, як пише видання, нерухомість користується попитом серед заможних переселенців з Донбасу. Особливо охоче оселяються у престижних районах.
Проте вартість квадратного метру відчутно знизилася. Так, ті квартири, що вісім років тому купували за ціною 3 тисяч доларів за квадратний метр, нині коштують утричі дешевше. А більшість українців сьогодні просто не мають можливості дозволити собі скористатися перевагами “оновлених” цін на житло, зазначає автор.
“Для багатьох виживання полягає у вмінні балансувати на тлі ризиків, з якими стикнулася гривня, втративши половину своєї вартості з початку 2014 року та з інфляцією на рівні 40% минулого року”, – пише кореспондент.
Покращитися ситуація може тоді, коли на український ринок увійдуть іноземні інвестори, коментують експерти. Проте поки що вони не демонструють значного інтересу до України.
Виклик європейській безпеці
Європі вкрай необхідно якнайшвидше розібратися з проблемами у власній системі безпеки та правоохоронних органах, в іншому разі напади можуть відбутися і в інших країнах ЄС, пише New York Times у редакторській статті.
Європейським спецслужбам знадобилося два тижні, щоб з’ясувати, що організатори атак у Брюсселі готувалися до чергових нападів у Парижі, а до обох випадків причетна одна і та сама група людей, зазначає видання.
ЄС стосується скоріше економічної, ніж політичної інтеграції, що окрім інших речей означає відсутність центральної розвідслужбиNew York Times
Навіть зараз високопосадовцям невідомий повний масштаб операцій угруповання “Ісламська держава” у Європі, а групи їхніх найманців можуть перебувати як у Великій Британії, так і в Німеччині чи Італії.
На думку редакторського колективу газети, у європейській системі безпеки є дві “очевидні прогалини”.
По-перше, часто-густо країни ЄС, за виключенням Великої Британії, Німеччини та Нідерландів, відмовляються обмінюватися розвідданими, іноді навіть в межах однієї країни.
По-друге, значною перешкодою на шляху до посилення співпраці є різні можливості спецслужб, рівень фінансування, мови та навіть рівень сприйняття загрози.
“З цієї позиції, ЄС стосується скоріше економічної, ніж політичної інтеграції, що окрім інших речей означає відсутність центральної розвідслужби”, – зазначає видання.
Навальний – “жертва гібридної війни”
Олексія Навального втягнули до гібридної війни між Росією та Заходом. Так прокоментував “Независимой газете” політолог ситуацію з фільмом виробництва російського телеканалу “Россия 1” про імовірну співпрацю російського опозиціонера з західними спецслужбами.
За словами директора Центру політичної інформації Олексія Мухіна, йдеться про складну гру.
“Якщо факти з фільму будуть підтверджені, Навальному можна сміливо закривати свою сторінку в інтернеті та готуватися шити рукавички десь у Мордовії”, – цитує видання політолога.
Якщо факти з фільму будуть підтверджені, Навальному можна сміливо закривати свою сторінку в інтернеті та готуватися шити рукавички десь у МордовіїОлексій Мухін, директор Центру політичної інформації
На думку першого віце-президента Центру політичних технологій, Олексія Макаркіна, стрічка є “загальною пропагандистською кампанією влади”.
“У цьому випадку фільм має дві мети: дискредитувати правозахисників, думку яких можна не враховувати, та дискредитувати опозицію, зокрема, самого Навального”, – йдеться у статті.
З іншого боку, ця стрічка може додати опозиціонеру популярності, зазначає Макаркін.
А от голова Центру економічних та політичних реформ Микола Миронов вважає, що фільм може спрацювати проти російської влади.
“Це, з одного боку, працює на розкрутку Навального – такий піар, хоч і з негативною оцінкою. З іншого ж боку, у населення складається негативне відчуття щодо ситуації у країні”, – цитує видання Миронова.
Напередодні “Россия 1” показала фрагмент стрічки, у якій опозиціонера звинувачують у роботі на голову фонду Hermitage Capital Вільяма Браудера. Навальний спростував звинувачення та заявив, що готує позов до суду за наклеп.
Свобода ЗМІ чи мігранти?
Перед Ангелою Меркель постав вибір: свобода слова чи врегулювання міграційної кризи, пише кореспондент Daily Telegraph Джастін Хаглер.
Причина у вимозі Туреччини притягнути до відповідальності одного з найпопулярніших німецьких коміків за виконання сатиричної пісні, у якій згадується президент Реджеп Ердоган.
“Протистояння (між країнами. – Ред.) може поставити під загрозу угоду ЄС з Туреччиною щодо мігрантів”, – зазначає автор.
Напередодні німецький уряд підтвердив, що отримав “офіційний запит” з Анкари стосовно наміру висунути звинувачення проти автора сатиричного вірша Яна Бьохмермана, якому може загрожувати до п’яти років у в’язниці, повідомляє журналіст.
Якщо канцлер Німеччини погодиться на проведення слідства, то стане об’єктом звинувачень в “обмеженні свободи слова заради умиротворення авторитарного Ердогана”, зазначає автор.
В іншому разі, під загрозою може опинитися угода з Туреччиною щодо врегулювання міграційної кризи, у якій сама Меркель виступала посередником.
Підготувала Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС.
What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.