Daily Mail: ООН може очолити союзниця Путіна?
Сьогодні іноземна преса пише про ймовірну кандидатку на посаду нового генерального секретаря ООН та її зв’язки з Володимиром Путіним, про можливого наступника міністра фінансів України Наталії Яресько, та про те, де опалюватимуть домівки сиром.
“Союзниця Путіна” – наступний генсек ООН?
Майбутнім генеральним секретарем ООН може стати “союзниця Путіна”, повідомляє Daily Mail.
Йдеться про голову UNESCO – болгарку Ірину Бокову, яка є одним з кандидатів на посаду керівника Організації Об’єднаних Націй.
“Колишня комуністка за підтримки Володимира Путіна стала головним кандидатом на посаду голови ООН”, – вважає видання.
Газета додає, що пані Бокова вільно володіє російською та здобула освіту ще за СРСР у “МГИМО” – “тоді, коли його вважали рекрутинговим центром КДБ”.
Daily Mail зазначає, що у розпорядженні її журналістів опинилися секретні документи, які свідчать про те, що 63-річна голова UNESCO намагалася призначити своїм заступником людину зі свого оточення – “недостатньо кваліфіковану бразильську чиновницю” Ану Луїзу Томпсон-Флореш.
“Критики побачили у цьому задум, організований з метою забезпечення підтримки Бразилії у кампанії пані Бокової в ООН”, – пише видання.
Британські дипломати заявили про необхідність почати розслідування щодо ймовірного “шахрайства”, повідомляє видання.
Сама пані Бокова всі свої протизаконні дії спростовує.
Наразі в ООН проходять публічні слухання кандидатів на найвищу посаду.
Серед претендентів: міністр закордонних справ Чорногорії Ігор Лукшич, колишній президент Словенії Данило Тюрк, колишній прем’єр-міністр Нової Зеландії Хелен Кларк та інші, повідомляє Guardian.
А Daily Mail зазначає, що Ірина Бокова є “головним кандидатом” на посаду генсека ООН з огляду на тиск, який чинять на організацію США та Велика Британія в контексті необхідності призначення на посаду жінки.
Імовірний наступник Яресько
Перспективу призначення на посаду міністра фінансів України колишнього старшого консультанта консалтингової фірми McKinsey&Company Олександра Данилюка розглядає Financial Times.
“Політичні торги” перешкоджають досягненню угоди щодо формування нового уряду на чолі з “прибічником” президента України Володимиром Гройсманом, однак наразі виглядає так, що саме пан Данилюк може отримати портфель міністра фінансів, зазначає кореспондент британського видання.
“Фавориту пана Порошенка на посаду прем’єр-міністра – пану Гройсману – не вистачає знання англійської мови та досвіду у переговорах з МВФ”, – вважає автор.
Водночас Олександр Данилюк надавав консультації українським високопосадовцям з 2005 року, має значний досвід у бізнесі та сфері державного управління, додає кореспондент.
Можливий новий міністр освіту здобув у США та вільно володіє англійською мовою, він “відіграв значну роль” у переговорах з МВФ та іншими західними партнерами України, а також долучався до розробки законодавства щодо проведення реформ у країні, йдеться у статті.
Проте, все ще невідомо, чи зможе ще не створений уряд на чолі з Володимиром Гройсманом отримати достатню політичну підтримку для втілення своїх реформ у життя, пише кореспондент.
“Якщо президент, якщо парламент не підтримають радикальні реформи, то нічого не зміниться з появою нової особистості”, – цитує видання голову ради Незалежної асоціації банків України Романа Шпека.
Хто програє від “Брексіту”?
Можливий вихід Великої Британії зі складу ЄС чи не найбільше позначиться на Німеччині, пише Washington Post.
Країна має на кону стільки ж, скільки ж і Велика Британія, відзначає видання.
“На думку (міністра фінансів Німеччини Вольфганга – Ред.) Шойбле та інших німецьких політиків, “Брексіт” може бути катастрофічним як для Німеччини, так і для загального бачення інтегрованої Європи, яке Берлін так наполегливо вибудовував,” – пояснює газета.
Це бачення полягає у тому, що тиск боргів Греції, зростання популярності правих сил, міграційна криза та “реваншистська Росія” підривають засади єдності Європи протягом останніх двох років. І можливий вихід Великої Британії з Євросоюзу лише посилить всі ці процеси.
“Втратити Велику Британію зараз стане сигналом для решти світу, зокрема й для Росії та Китаю, що ЄС розпадається”, – цитує видання аналітика Альмута Мюллера.
Видання також цитує дослідницю Даніелу Шварцер, яка зазначає, що у випадку “Брексіту” Берліну доведеться вести Європу вперед самотужки, а Німеччина цього зовсім не хоче.
Опалення сиром
Англійські будинки опалюватимуть сиром. Проект реалізовуватиметься у графстві Камбрія, що на північному заході Англії, в рамках урядової програми надання субсидій домашнім господарствам та компаніям, що використовують відновлювальну енергію, повідомляє Daily Telegraph.
Для опалення використовуватимуть залишки від виробництва сиру “Чеддер”, які на заводі перероблятимуть на біопаливо шляхом реакції між живими бактеріями та водою.
Заплановано виробляти близько тисячі кубічних метрів палива щодня.
Певна частина цього палива піде на забезпечення заводу електроенергією, а решта розповсюджуватиметься через енергомережу графства.
Згідно з даними компанії, що збудувала завод, загальної кількості отриманої електроенергії вистачатиме для забезпечення чотирьох тисяч будинків щороку.
Ініціативу почнуть втілювати в життя вже наступного місяця.
Підготувала Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС.
What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.