Органами прокуратури спільно з підрозділами СБУ та МВС України вживаються заходи, спрямовані на запобігання і протидію корупції в системі судової гілки влади

Цього року до суду направлено 5 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях зазначеної категорії щодо 5 суддів.

Так, Генеральною прокуратурою України 12.02.2016 направлено до Дніпровського районного суду міста Києва обвинувальний акт стосовно судді господарського суду Київської області за обвинуваченим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що суддя вимагав та отримав неправомірну вигоду в розмірі 15 тис дол США за задоволення клопотання однієї зі сторін у господарській справі, яка перебувала в його провадженні.

На теперішній час слідчими органів прокуратури здійснюється досудове розслідування в 11 кримінальних провадженнях щодо суддів, 8 з яких повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних корупційних правопорушень, пов’язаних з одержанням неправомірної вигоди.

Поточного року судами першої інстанції постановлено два вироки.

Так, Барським районним судом Вінницької області 11.02.2016 засуджено до 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна суддю Деражнянського районного суду Хмельницької області за вчинення злочинів, передбачених ч. 1, 2 ст. 190, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 369 КК України. Засуджений оскаржує вирок в апеляційній інстанції.

Водночас вироком Рівненського міського суду від 09.02.2016 виправдано суддю Ківецівського районного суду Волинської області за обвинуваченням у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, у зв’язку з відсутністю в її діях складу вказаного злочину. Органом досудового розслідування обвинувачувалась в одержанні хабара в розмірі 5,5 тис дол США за винесення завідомо неправосудного рішення. Зазначений виправдовувальний вирок суду не набрав законної сили у зв’язку з поданням прокурором 23.02.2016 апеляції, яка ще не розглянута.

Органами прокуратури продовжують вживатися заходи щодо боротьби з негативною практикою необґрунтованого призначення суддями через суддівську корпоративність надто м’яких мір покарання працівникам судової гілки влади за вчинення особливо тяжких злочинів. За апеляційними скаргами прокурора переглянуто судові рішення стосовно 2 суддів.

Так, за апеляцією прокурора ухвалою апеляційного суду Полтавської області від 02.02.2016 скасовано постанову Чутівського районного суду від 28.09.2015 про направлення кримінальної справи стосовно голови Харківського районного суду за ч. 3 ст. 368, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 364 КК України на додаткове розслідування, кримінальну справу повернуто на новий судовий розгляд.

Досудовим слідством суддя обвинувачувався в тому, що, не маючи повноважень на розгляд цивільних справ, у травні 2011 року, підробивши офіційні документи, прийняв до провадження та виніс рішення у цивільній справі в інтересах позивача, за що отримав хабара у сумі 3 тис дол США.

У касаційному порядку судові рішення у зазначеній категорії справ не переглядалися.

На теперішній час у провадженні судів першої інстанції перебуває 33 кримінальні справи (провадження) щодо 37 осіб, які обвинувачуються у вчиненні корупційних злочинів.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *