Єврокомісія пропонує штрафувати країни, які не прийматимуть мігрантів

У середу Єврокомісія запропонувала зміни, які передбачають жорсткі фінансові санкції щодо країн, які відмовлятимуться приймати мігрантів у визначеній раніше кількості.

Зокрема, за кожну “не прийняту” особу планується стягувати 250 тис. євро.

Раніше в ЄС були визначена кількість мігрантів, які кожна країна зможе прийняти. Мігранти, які прибуватимуть у ту чи іншу країну, мають звернутися до її уряду щодо отримання притулку. Санкції планується накладати за відмови.

Суму штрафів (250 тис. євро) ще може бути зменшено, однак запровадити фінансові санкції у Єврокомісії твердо налаштовані.

Отримані кошти направлятимуть країнам на кордонах ЄС, куди прибуває найбільше мігрантів – Греції та Італії.

Угода з Туреччиною

Також у середу очікується, що Єврокомісія

запропонує умовне схвалення рішення про безвізовий режим для громадян Туреччини в країнах шенгенської зони.

Можливе рішення про запровадження безвізового режиму для Туреччини є частиною домовленості між Брюсселем і Анкарою: у рамках цієї угоди Туреччина погодилася приймати назад мігрантів, які нелегально прибули з її території до Греції.

Водночас Туреччина все одно повинна буде виконати умови Євросоюзу, а “безвізову угоду” ще мають схвалити Європейський парламент та окремі країни-члени ЄС.

У ЄС побоюються, що у разі, якщо угода про безвізовий режим не набуде чинності, Туреччина не контролюватиме міграцію до ЄС.

Відповідно до попередньої угоди, укладеної між Туреччиною і ЄС, з 20 березня мігранти, які прибувають до Європи з території Туреччини, будуть відправлені назад у разі, якщо вони не звернуться за політичним притулком, або ж якщо їм відмовлять у наданні такого притулку.

В обмін на кожного громадянина Сирії, повернутого до Туреччини, ЄС згоден прийняти одного сирійського біженця, що знаходиться в Туреччині офіційно.

Правозахисники сумніваються в законності такої схеми і кажуть, що Туреччину не можна назвати безпечною країною для депортованих біженців.

Згідно з цією ж домовленістю, до 4 травня Анкара повинна виконати 72 умови для того, щоби візи ЄС для її громадян були скасовані до кінця червня. За словами дипломатів, невиконаними залишилися менше десятка з цього переліку.

What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *