Єврокомісія пропонує ЄС ввести безвізовий режим із Туреччиною

Європейська комісія офіційно рекомендувала надати громадянам Туреччини можливість безвізового в’їзду до більшості країн Євросоюзу.

Як заявив віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс, Туреччина спершу має остаточно втілити 72 визначені умови для безвізового режиму з Євросоюзом. За словами дипломатів, невиконаними залишаються менше десятка з цього переліку.

Якщо Туреччині вдасться вчасно виконати всі умови, безвізовий режим із ЄС може набути чинності вже у липні цього року.

Водночас рішення про безвізовий в’їзд турецьких громадян мають також окремо схвалити уряди країн-членів ЄС і Європарламент, які раніше критикували Анкару за незадовільну ситуацію із дотриманням прав людини в країні.

Угоду про безвізовий режим Анкарі запропонували в обмін на домовленість про те, що Туреччина прийматиме назад нелегальних мігрантів, які з її території потрапляють до Греції й не можуть отримати там притулок.

У ЄС побоюються – якщо угода про безвізовий режим не набуде чинності, Туреччина не контролюватиме міграцію до ЄС.

Значний приплив мігрантів та біженців з Туреччини та північної Африки до європейських країн викликав політичну кризу у низці країн ЄС.

“Найкращий приклад”

Відповідно до угоди, укладеної раніше між Туреччиною і Євросоюзом, з 20 березня мігрантів, які прибувають до Європи з території Туреччини, відправляють назад, якщо вони не звернуться за політичним притулком, або ж якщо їм відмовлять у наданні такого притулку.

В обмін на кожного громадянина Сирії, повернутого до Туреччини, ЄС згоден прийняти одного сирійського біженця, що знаходиться в Туреччині офіційно.

Правозахисники сумніваються у законності такої схеми і кажуть, що Туреччину не можна назвати безпечною країною для депортованих біженців.

Прем’єр-міністр Туреччини Ахмед Давутоглу заявив, що його країна виконала всі свої зобов’язання в рамках цієї угоди, і назвав “життєво важливим” питання про безвізовий режим із країнами шенгенської зони.

У квітні голова Європейської ради Дональд Туск заявив, що угода між ЄС і Туреччиною вже почала приносити результати і, попри критику правозахисників, назвав турецький уряд “найкращим прикладом того, як слід поводитися з біженцями”.

Раніше у середу Єврокомісія

запропонувала ввести жорсткі фінансові санкції щодо країн ЄС, які відмовлятимуться приймати мігрантів у визначеній кількості.

Зокрема, за кожну “не прийняту” особу планується стягувати 250 тис. євро.

What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *