Ймовірний творець Bitcoin не надав обіцяні докази
Підприємець, який стверджував, що саме він є винахідником криптовалюти Bitcoin, відмовився від обіцянки показати новий “доказ” на підтримку свого твердження.
Австралієць Крейг Райт обіцяв перевести частину віртуальної валюти з одного із її ранніх адресних блоків, що, на думку спостерігачів, міг зробити тільки творець технології.
Така відмова викликала застереження, що попередні свідчення, які він опублікував, були оманливі.
На початку тижня австралієць Крейг Райт публічно зізнався, що саме він є творцем криптовалюти Bitcoin.
Своє зізнання він зробив в інтерв’ю трьом виданням – ВВС, GQ і Economist.
Творцем біткойнів вважали людину на ім’я Сатоші Накамото. Довгий час журналісти намагалися відшукати того, хто приховується за цим псевдонімом.
Неймовірний доказ
У понеділок австралієць опублікував те, що він назвав доказом володіння ключем Сатоші, описавши процес, що веде до створення “цифрового підпису”.
Коли сталися події цього тижня, і я приготувався опублікувати докази доступу до ключів перших років, я зламався. Я не маю достатньо мужності, я не можуКрейг Райт, підприємець
Проте невдовзі це твердження заперечили група дослідників з безпеки, які пов’язали підпис з ранньою транзакцією Bitcoin Сатоші, яку можна знайти через пошуковик.
Після цього пан Райт обіцяв перевести частину bitcoin з “блоку 9”, використавши приватний ключ, який міг мати тільки Сатоші Накамото – псевдонім, який використовував розробник чи група розробників криптовалюти.
Пан Райт вже вибачився за відмову надати новий доказ.
“Я вірив, що можу залишити роки анонімності та переховування позаду, але коли сталися події цього тижня, і я приготувався опублікувати докази доступу до ключів перших років, я зламався. Я не маю достатньо мужності, я не можу”, – написав він у блозі.
Крейг Райт пояснив, що на нього почалась справжня атака, а коли перші звинувачення були спростовані, з’явились нові.
Чи справжній творець?
Раніше на підтримку доктора Райта як творця Bitcoin виступили два керівника Bitcoin Foundation – організації, яка має захищати та просувати віртуальну валюту.
Гевін Андерсен та Джон Матоніс нібито отримали від пана Райта інші докази, що саме він є творцем Bitcoin.
У своєму останньому блозі він вибачився перед ними.
“Я знаю, що ця слабкість зашкодить тим, хто мене підтримав. Можу тільки сподіватись, що честь та чесність цих двох панів не зіпсована моїми діями. Вони не були введені в оману, проте зараз світ у це не повірить. Можу тільки сказати – вибачте. І до побачення”, – написав доктор Райт.
Пан Матоніс написав у Twitter, що “не буде іншого Сатоші”.
ВВС розуміє цей твіт так, що пан Матоніс досі вірить, що доктор Райт – це і є Сатоші.
Походження Bitcoin
Багато видань публікували розслідування, в яких різних людей називали творцями біткойнів.
Крейг Райт вирішив покласти край спекуляціям, пообіцявши опублікувати інформацію, яка мала підтвердити, що він і є творцем біткойнів.
Він також пояснював, що у створенні криптовалюти йому допомагала велика команда розробників.
У грудні минулого року журнали Wired і Gizmodo опублікували розслідування, в яких пана Райта називали творцем біткойнів.
Після цього влада Австралії обшукали його будинок. Сам він заявив, що обшуки були пов’язані з розслідуванням, яке стосуються виплати податків.
Зараз біткойнами можна розрахуватися за багато товарів і послуг в інтернеті. В обігу – приблизно 15,5 млн біткойнів. Один біткойн коштує приблизно 449 доларів.
Влада багатьох країн ставиться до біткойнів із підозрою. Серед іншого підозрюють, що біткойни можуть використати у тіньовій економіці.
What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.