Чи прийдуть в Україну західні інвестиції – іноземні ЗМІ
Західна преса 11 травня оцінює майбутнє української економіки в умовах асоціації з ЄС, заявляє про неприпустимість ставлення до біженців як до злочинців та закликає Францію змінити політику щодо власних громадян-мусульман.
Чи будуть західні інвестиції?
Європейські компанії все ще побоюються інвестувати в українську економіку, попри дію угоди про асоціацію з ЄС, пише International New York Times.
Щоправда, тут є винятки. Зокрема, газета розповідає про виробництво лиж та хокейних ключок у Мукачевому, яке відкрила австрійська компанія Fischer Sports. Місцеві працівники отримують трохи більше від 300 доларів на місяць.
У нас можуть бути епізодичні досягнення, але ще зарано говорити про успіхТимофій Милованов, Київська школа економіки
“Це може здатися мізерною сумою за західними стандартами, але 1,5 тис. робітників заводу розглядають свою роботу як хорошу можливість. Україна є однією з найбідніших країн північної півкулі”, – констатує газета.
Утім, наразі такі виробництва можна знайти хіба що у західних регіонах країни, додає автор статті Ендрю Креймер.
“У нас можуть бути епізодичні досягнення, але ще зарано говорити про успіх”, – цитує видання в.о. президента Київської школи економіки Тимофія Милованова.
Він попереджає, що подолати бідність угода про асоціацію з Євросоюзом допоможе лише у довгостроковій перспективі.
До того ж, попереджає газета, угода поставила перед Україною серйозні виклики – зокрема, у сільському господарстві.
“Торговельна угода наклала жорсткі обмеження на імпорт сільгосппродукції у ЄС, хоча сільське господарство є однією з сильних сторін України. Наприклад, квоти на безмитний експорт меду є настільки низькими, що українські бджолярі використали їх вже за перші шість тижнів року”, – констатує International New York Times.
Біженці – не злочинці
Біженців не можна ставити в один ряд із терористами, попереджає британська Independent у редакційній статті. Так видання відреагувало на закриття двох найбільших таборів для біженців у Кенії.
Кенійська влада пояснює своє рішення міркуваннями безпеки – начебто саме у таких таборах можуть плануватися теракти. У свою чергу Independent попереджає, що через такі побоювання страждатимуть і біженці в європейських таборах.
Видання погоджується з тим, що табори “нерідко стають місцями відчаю”, де “можуть процвітати екстремістські або навіть терористичні ідеї”. Але автори закликають не забувати, що такі місця також є і притулком для сімей, що тікають від війни.
“У Кенії можуть бути вагомі причини закрити два найбільших табори для біженців, але помилкове припущення, ніби 600 тис. людей, які в них проживають, є небезпечними злочинцями, до таких причин не належить”, – резюмує Independent.
Інтеграція замість ізоляції
Своєю реакцією на теракти 2015 року французький уряд тільки віддаляє від себе власних громадян-мусульман – і потрапляє таким чином у пастку угруповання “Ісламська держава,” попереджає британська Financial Times.
Газета вважає поганим знаком відмову французьких лідерів розпочати глибинне розслідування причин, чому напади у січні та листопаді минулого року не було вчасно попереджено.
Іще більше занепокоєння видання спричинила ідея запровадити поправку до конституції Франції. За нею, можна було б відбирати французьке громадянство у людей, яких визнають винними у тероризмі.
“Після кількамісячних дебатів пан Олланд зрештою був змушений відкликати цю пропозицію, яка утворила б цілий прошарок другосортних громадян”, – вважає газета.
На думку видання, політику треба міняти дуже швидко – зокрема, необхідно реформувати службу розвідки, активніше ділитися розвідданими, скасувати надзвичайний стан та припинити “риторику у стилі війни проти терору”.
“Бомбардування Ракки та визволення Мосулу – це одне. Але воювати проти громадян Франції у Сен-Дені або жителів Бельгії у Моленбеку – зовсім інше”, – наголошує Financial Times.
Йога від забудькуватості
Як завадити проблемам із пам’яттю у старшому віці? Австралійські дослідники з’ясували, що допомогти можуть йога та медитація, пише Daily Mail.
Таких висновків дійшли вчені з Університету Аделаїди. Вони попрацювали з групою волонтерів старше 55 років, які скаржилися, що регулярно забувають імена та обличчя.
Постійні зайняття східними практиками виявилися навіть ефективнішими, ніж вправи для тренування мозку – зокрема, розгадування кросвордів.
“Обидва методи виявилися однаково добрими для покращення вербальної пам’яті, яка допомагає людям згадати імена та списки слів. Втім, йога несе додаткову користь – зокрема, кращу рухову пам’ять, яка допомагає нам пригадувати місця та орієнтуватися на місцевості пішки і за кермом”, – описує результати дослідження Daily Mail.
За словами газети, учасникам досліджень пропонували займатися йогою Кундаліні, яка поєднує особливе дихання та спів мантрів – в Індії нею користувалися з давніх часів саме для покращення пам’яті.
Тепер, як сподіваються дослідники, у лікарів є достатньо наукових доказів, щоб рекомендувати саме йогу пацієнтам, що скаржаться на забудькуватість, резюмує Daily Mail.
Огляд підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC.