У Києві розкопали стародавній палац князя Володимира
Усі фото: А. Яремчук
Під час ремонту сходів біля Десятинної церкви у Києві відкопали частину палацу князя Володимира періоду Київської Русі, пише газета “Сегодня“.
Палац, що належав князю Володимиру, виявили, коли будівельники зняли підпірну стінку, щоб зміцнити її. “Була знайдена і відкрита частина фундаменту південного палацу, побудованого в кінці Х століття! Він зводився одночасно з Десятинною церквою за князя Володимира. Швидше за все, будівля була двоярусною і побудованою з каменю”, – розповів науковий співробітник інституту археології НАН України Віталій Козюба.
За його словами, фундамент палацу – дуже цінний для історії Києва, оскільки об’єкт є найдавнішою кам’яною спорудою періоду Київської Русі у Східній Європі, який можна побачити.
Загальна площа палацу була близько 500 кв. м (довжина стін – 40 на 6 м), але збереглися лише 7 м, з них відкрито для перегляду 5 м. Глибина фундаменту – близько метра.
Зараз міська влада вирішує питання музеєфікації віднайденої частини палацу.
Нагадаємо, у лютому під час розкопок на Поштовій площі в Києві археологи знайшли вулицю часів Київської Русі.