Українського єпископа відзначили високою нагородою у Польщі
Фото зі сторінки владики Борис Ґудзяка у Facebook
4 червня у Вроцлаві відбулося вручення нагороди Яна Новака-Єзьоранського – політика, журналіста, легендарного “зв’язкового” під час Другої світової війни, одного з найвідоміших діячів польської діаспори.
Цьогорічним лауреатом “за великий внесок в творення незалежної, суверенної та європейської України як спільноти вільних людей” став єпископ Паризької єпархії святого Володимира Великого Української Греко-Католицької Церкви, президент Українського католицького університету, владика Борис Ґудзяк, повідомляє VIDIA із посиланням на прес-центр УКУ.
“З огляду на символічність особи Яна Новака-Єзьоранського та тих дійсно історичних постатей, що отримували цю нагороду, приймаю її як щедрий аванс та благословення на ріст i дальшу працю”, – зазначив владика Борис Ґудзяк.
Він наголосив на геополітичній революції, що відбулася в стосунках українців і поляків: “Сьогодні на політичному й інших рівнях Польща є найстійкішим союзником України, її адвокатом в Європі, а це було немислимо ще у моїй молодості. Це епохальна зміна сердець”, – вважає єпископ.
Проте, на його думку, Україна, що зараз переживає війну, потребує ще однієї геополітичної революції – примирення з Росією, а тому грошову нагороду – 10 тисяч євро – владика Борис Ґудзяк вирішив віддати на започаткування проекту зустрічей для молоді з України, Росії та Польщі.
Нагорода заснована 4 червня 2004 року Яном Новаком-Єзьоранським, разом з мерією Вроцлава, Вроцлавським університетом, Національною бібліотекою імені Оссолінських та Колегіумом Східної Європи імені Яна Новака-Єзьоранського.
Нагородою відзначають осіб та інститути, життя, діяльність та активність яких посприяли або сприяють розбудові незалежної Польщі та формуванню громадянського суспільства.
Лауреатами нагороди у різні роки були: перший посткомуністичний прем’єр-міністр Польщі Тадеуш Мазовєцький, президент США Джордж Буш-старший, голова Верховної Ради незалежної Білорусі Станіслав Шушкєвич, архиєпископ Парижа Жан-Марі Люстіже, чеський дисидент та перший президент Чехії Вацлав Гавел, автор польських реформ Лєшек Бальцерович, президент Литви Валдас Адамкус, професор Зібґнєв Бжезінський та Інститут літератури в Парижі.
Нагадаємо, українці написали лист-примирення до поляків.