У Брюсселі відбулася прес-конференція за участі Генерального прокурора Юрія Луценка, присвячена обговоренню реформи системи правосуддя в Україні

Під час прес-конференції учасників української делегації у відкритому засіданні Комітету з правових питань Європарламенту на тему: «Реформа системи правосуддя в Україні» Генеральний прокурор України Юрій Луценко запевнив, що Україна за останній рік зробила потужні і системні зміни в законодавстві, зокрема створені антикорупційні системи, прийняте антикорупційне законодавство, визначено шлях перезавантаження судової системи.

Генеральний прокурор визнав, що, не дивлячись на великий попит суспільства, ГПУ залишалася останнім «пострадянським динозавром» і фактично зовсім не змінилася за останній час. «Моє призначення на посаду Генерального прокурора означає політичну волю Президента, Парламента і суспільства змінити цю систему», – наголосив він.

Також Юрій Луценко коротко окреслив завдання на поточний і наступний роки, назвавши основними пріоритетами відновлення довіри суспільства і початок «великої рибалки на велику рибу». «Так, наступний рік стане роком кар’єрного зростання для нових облич, які прийдуть в місцеві прокуратури і піднімуться на верхні щаблі нової системи прокуратури», – підкреслив очільник Генеральної прокуратури, зазначивши, що поява нових облич, впровадження самоврядування в органах прокуратури, а також скасування слідства будуть означати нову ГПУ, не пострадянського взірця.

Щодо кадрових змін Юрій Луценко проінформував, що в прокуратурі створюється нова команда: з п’яти заступників Генерального прокурора троє вже замінені, а їх посади зайняли нові люди, 30 – 35 років, які прийшли з-поза системи.

«На відповідальні посади служб та департаментів ГПУ приходять молоді правозахисники та адвокати, а очищенням прокуратури займатиметься людина, яка щойно повернулася з фронту, не має досвіду роботи в правоохоронній системі, але дуже чутлива до несправедливості і корупції, – повідомив Генеральний прокурор. – Ця нова команда відчуває відповідальність перед країною, суспільством і європейськими партнерами».

«Я прекрасно усвідомлюю, що слова в Україні вже не мають ніякого значення. Тому стараюся менше давати інтерв’ю, а приділяти більше уваги цим процесам. Буду інформувати виключно про досягнення за результатами, а не про чергові плани», – наголосив Луценко.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо отримання ним повноважень на підписання Угоди про співробітництво між Україною та Європейською організацією з питань юстиції, Юрій Луценко повідомив, що підписання відбудеться в кінці місяця під час візиту Президента України до Брюсселя.

На переконання Генерального прокурора, це дасть більші можливості для міжнародного співробітника, оскільки, на жаль, є певні проблеми із отриманням міжнародно-правової допомоги від різних країн. «Мають місце також непорозуміння з Інтерполом. Саме тому мною було призначено на посаду заступника людину, яка повістю сфокусується на міжнародному напрямку та вирішенні цих питань», – наголосив Юрій Луценко.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *