Повернення до продуктивної зайнятості громадян з інвалідністю – в пріоритеті Державної служби зайнятості

22 червня Донецькою обласною службою зайнятості було проведено засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення «Про основні проблемні питання зайнятості осіб з інвалідністю на ринку праці» під головуванням заступника голови Донецької облдержадміністрації Ігоря Стокоза.

«Ми ламаємо стереотипи роботодавців щодо інвалідів. Вважаємо, що вони орієнтовані та мотивовані на якісну працю, тому є гідними претендентами на роботу, – зазначила директор Донецького обласного центру зайнятості Валентина Рибалко. – Майбутнє – за дистанційним наданням послуг. Ми вже вийшли за межі стін центру зайнятості та в різних новітніх формах цікаві нашим клієнтам. Крім того, роботодавці є ключовими гравцями у вирішенні питання зайнятості інвалідів, тому що саме вони надають вакансії».

В 2016 році з метою підвищення конкурентоспроможності клієнтів служби зайнятості та покращення співпраці з роботодавцями були впроваджені нові форми роботи – відеорезюме та онлайн-співбесіда. Користувачі нових послуг як роботодавці, так і шукачі роботи, серед яких є і інваліди, що мають обмеження руху та пересування, зазначають їх зручність та ефективність.

Нещодавно була презентована новація в роботі служби зайнятості Донецької області – сервіс-центр on-line працевлаштування Державної служби зайнятості. Його особливість полягає у наданні можливості безробітним, в т.ч. інвалідам, і роботодавцям здійснювати як пошук роботи, так і підбір персоналу за допомогою найсучасніших IT-технологій.

В on-line центрах працевлаштування надається можливість отримання навичок та технічна підтримка за допомогою фахівців центру зайнятості у:

– передачі резюме та відеорезюме різноманітними технічними засобами;

– роботі у web-контактах – презентації та перегляду відео вакансій;

– перегляді сайтів з інформацією про підбір персоналу (Міністерства соціальної політики, Державної служби зайнятості, Донецького регіонального центру зайнятості, порталу «Труд»);

– проведенні SKYPE-переговорів;

– обміні інформацією засобами e-mail;

– роботі у базах даних мережевих кадрових агенцій;

– перегляді інформації про бізнес-ідеї в регіоні;

– роботі у Viber;

– спілкуванні на форумах міст «Є робота».

В on-line центрі відвідувачі отримають навички оформлення резюме, відео резюме, ведення SKYPE-переговорів, передачі інформації засобами e-mail.

Одним з проблемних питань працевлаштування осіб з інвалідністю є невідповідність освітнього рівня або професійних навичок вимогам роботодавців. Умови праці на робочих місцях, які пропонують роботодавці, протипоказані стану здоров’я інвалідів.

Для інвалідів І та ІІ груп найбільше підходящою є надомна робота. Ця ділянка на сьогоднішній день залишається незаповненою через відсутність вакансій в службі зайнятості з такими умовами. Забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю за допомогою віддалених форм роботи вважається актуальним напрямком сьогодення. Про позитивний власний досвід вирішення проблеми працевлаштування шляхом надомної праці членам колегії розповіла інвалід 1 групи, випускниця Донбаського міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів Тетяна Курочка. В ході обговорення Тетяні було запропоновано Юрієм Шугаровим, директором Краматорського учбово-виробничого підприємства українського товариства сліпих, розглянути пропозицію щодо працевлаштування на його підприємстві. 

Під час засідання координаційного комітету також розглядалися питання щодо порядку надання інвалідам реабілітаційних послуг, посилення соціальної відповідальності роботодавців в питаннях працевлаштування інвалідів тощо.

Після обговорення нагальних питань було вирішено продовжити роботу щодо забезпечення повернення до продуктивної зайнятості громадян з інвалідністю та підвищенню їх конкурентоспроможності на ринку праці.

За інформацією Донецького обласного центру зайнятості

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *