Інформація про хід літньої оздоровчої кампанії 2016 року

Станом на 1 липня 2016 року відпочинковими та оздоровчими послугами всього охоплено 33608 дітей Донецької області, в тому числі 21014 дітей, які потребують особливої уваги та підтримки (оздоровчими послугами охоплено 15749 дітей, в т.ч. 6726 дітей, які потребують соціальної уваги та підтримки).

На території Донецької області заплановано відкрити 22 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

На даний час відкрито 15 закладів, з них 1 заклад санаторного типу, 2 дитячих центра, 12 позаміських закладів, а також 3 загони табору праці та відпочинку.

Станом на  1 липня 2016 року в дитячих оздоровчих закладах Донецької області оздоровлено 6674 дітей, в тому числі 2278 дітей, які потребують особливої уваги та підтримки.

В цьому році актуальним питанням залишається організація оздоровлення дітей з міст та районів, які знаходяться на лінії зіткнення.

Органами виконавчої влади згідно п. п. 4, 19 розпорядження голови облдержадміністрації від 29.04.2016р. №235 та рішення колегії (витяг з протоколу № 3 засідання колегії облдержадміністрації від 31. 03. 2016 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2016 року») проведено моніторинг стосовно виявлення кількості дітей за бажанням батьків яких необхідно вивезти з населених пунктів, що знаходяться на лінії зіткнення.

В Донецькій області на лінії зіткнення знаходяться населенні пункти Бахмутського, Волноваського, Мар’їнського, Ясинуватського районів, м. Авдіївка, Торецьк та селищ Торецького та Маріупольського напрямку. На оздоровлення та відпочинок в межах області направлено 271 дитину, за межами області відпочили 209 дітей. Також, з метою захисту дітей, які проживають у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, керівництво Полтавської, Харківської, Дніпропетровської областей запропонувало їм відпочинок та оздоровлення у дитячих здравницях. Волонтерська організація «Київ Плюс Донбас» вивезла 20 дітей на оздоровлення та відпочинок з Красногорівки до Конча-Заспа. Міжнародний Християнський центр організував оздоровлення та відпочинок 20 дітей у с.Калинове Дніпропетровської області.

Багато уваги приділяється створенню безпечних умов перебування дітей в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку відповідно до вимог чинного законодавства. Так, членами міжвідомчої комісії з організації оздоровлення та відпочинку дітей разом із залученими спеціалістами територіальних відділів центральних органів виконавчої влади проводяться комплексні перевірки щодо створення безпечних умов перебування в 15 дитячих закладах оздоровлення та відпочинку до початку їх відкриття, а також моніторинг щодо виконання вимог чинного законодавства в організації оздоровлення та відпочинку дітей.

Відповідно до регіонального плану спеціальної курсової підготовки кадрів в дитячих закладах до початку їх відкриття проведені інтерактивні семінари-практикуми з педагогічними працівниками.

Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації проведено семінари з медичними працівниками, які отримали дозвіл на роботу в дитячих оздоровчих закладах.

На даний час проводяться виїзні консультативні заняття з педагогічними працівниками щодо впровадження системного підходу в організації роботи з патріотичного виховання дітей. З медичними працівниками та працівниками харчоблоку проводяться практичні заняття на робочих місцях з організації диференційованого за віком харчування відповідно до вимог чинного законодавства.

Впроваджується реалізація проектів перспективного розвитку дитячих оздоровчих закладів Донецької області: Комунального підприємства ОДМСОК «Перлина Донеччини», дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Сонячний» ТОВ «Здравниця Плюс» та в 5 дитячих закладах оздоровлення та відпочинку підпорядкованих профспілковим організаціям області – «Сонячний» (санаторного типу), «Яструбок», «Ластівка», «К.Бабіна», «Дружба» на основі використання інтерактивних технологій: проектної педагогіки, етнопедагогіки, музейної, лікувальної педагогіки, педагогіки розвиваючого оздоровлення.

У дитячих закладах оздоровлення та відпочинку Донецької області проводяться патріотичні заходи за рекомендаціями Всеукраїнського семінару-тренінгу з впровадження програм національно-патріотичного виховання. Особлива увага приділяється інтерактивним формам роботи, створюються музейні експозиції: «Духовні символи України», «Рушничок», «Український віночок», танцювально-хореографічні свята. Працюють ремісницькі творчі майстерні, де діти виготовляють ляльки–мотанки, обереги своїми руками, також відкриваються вернісажі малюнків «Моя Батьківщина – це Україна», працюють археологічні клуби.

Впроваджуються дитячі проекти дизайнерських площадок – український дворик, майстерні під відкритим небом «Музика вітру», сад – колекція «Про що розказали камінці», підвісні міні-садки «Цілющі трави – скарби рідної природи». Працює тренувальний наметовий табір з елементами скаутингу. Застосовуються народні здоров’язберегаючі методики: тропа здоров’я за Івановим (з природних матеріалів), куточки тиші, емоційно – психологічного розвантаження, елементи природотерапії, квітко-терапія, енергетичні ігри; акватерапія.

Працюють літературно – музичні гостинні: психологічний театр за казками Василя Сухомлинського, творами Лесі Українки, Івана Франка, вечори – спогади «Тарас Шевченко – Великий кобзар України», вечори-роздуми «Співці природи України в художніх картинах, поезії», «Захисникам Батьківщини присвячується!» та ін.

Хід оздоровчої кампанії 2016 року, стан роботи дитячих закладів оздоровлення та відпочинку Донецької області знаходиться на постійному контролі.

За інформацією управління у справах сім’ї та молоді ОДА

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *