Оприлюднено фрагменти відеозапису закритого судового засідання Оболонського райсуду щодо справи «Торнадо» (ВІДЕО)
Головною військовою прокуратурою Генеральної прокуратури України в Оболонському районному суді м. Києва підтримується державне обвинувачення у кримінальному провадження щодо командира роти патрульної служби міліції особливого призначення «Торнадо» ГУМВС України в Луганській області Р. Оніщенка, а також одинадцяти міліціонерів вказаної роти, вільнонайманих працівників та осіб, що перебували в її складі неофіційно за обвинуваченням у вчиненні ряду злочинів у складі злочинної організації, у тому числі тяжких та особливо тяжких.
Загалом, вказані особи обвинувачуються у створенні злочинної організації та вчиненні у її складі з грудня 2014 року до червня 2015 року на території Луганської та Донецької областей задоволення статевої пристрасті неприроднім способом із погрозою застосування фізичного насильства; перевищення влади та службових повноважень працівником правоохоронного органу, яке супроводжувалось насильством, погрозою застосування насильства, застосуванням зброї та спеціальних засобів; незаконного заволодіння транспортним засобом з погрозою застосування насильства; незаконне позбавлення волі та викрадення людини; катування; доведення особи до замаху на самогубство, що є наслідком жорстокого з нею поводження; самовільного присвоєння владних повноважень та звання службової особи, поєднане із вчиненням будь-яких суспільно небезпечних діянь з використанням форменого одягу працівника правоохоронного органу; незаконного проникнення до житла та незаконного проведення в ньому огляду, вчинене службовою особою із погрозою застосування насильства; вимагання, вчинене службовою особою з використанням свого службового становища та погрозою вбивства; вимагання офіційних документів, вчинене з корисливих мотивів, що спричинило порушення роботи установи; незаконне заволодіння паспортом громадянина України.
Відповідно до ч. 2 ст. 27 КПК України, в окремих випадках кримінальне провадження може здійснюватися у закритому судовому засіданні.
Дане судове провадження здійснюється у закритому режимі з наступних підстав:
– у зв’язку з дослідженням обставин злочину проти статевої свободи та статевої недоторканості;
– необхідності запобігти розголошенню обставин, які принижують гідність особи, а саме потерпілих. Такими обставинами є спосіб здійснення катування, що інкримінується обвинуваченим (застосування електрошокерів та зачищених кінців оголених проводів генератору польового телефону по статевих органах; акцентовані численні удари палицею по статевих органах особи внаслідок чого вона вчинила замах на самогубство шляхом нанесення собі численних порізів на руках; кидання підпалених сірників на статеві органи особи внаслідок чого здійснилось загоряння волосяного покрову тіла потерпілого).
Крім того, однією з підстав здійснення судового провадження у закритому режимі є забезпечення безпеки потерпілих та свідків у кримінальному провадженні у вигляді нерозголошення під час судового провадження їх анкетних даних та зовнішності, оскільки ці особи подали відповідні заяви про застосування щодо них заходів безпеки відповідно до вимог Закону України «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві».
Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України