Підтверджено наявність російського комплексу СПР-2М «Ртуть-БМ» на Донбасі (фотофакт)

Донбас слугує для Російської Федерації не тільки як полігон для утилізації старих зразків озброєння, а й для випробувань новітньої техніки в бойових умовах.
Міжнародна спільнота InformNapalm під час проведення моніторингу та розвідки профілів російських військовослужбовців та бойовиків, які воюють на Донбасі, зібрала інформацію про понад 30 зразків зброї та техніки (які не стоять на озброєнні Української армії), які постачає Російська Федерація для ведення війни на сході України.
В українській та закордонній пресі не раз лунали заяви про фіксацію застосування в районі бойових дій на Донбасі сучасної модернізації російської станції перешкод радіопідривників боєприпасів СПР-2М «Ртуть-БМ».
Але фото- чи відеодоказів, які підтверджували б ці заяви, раніше не надавали. У ході проведення розвідки відкритих джерел волонтери InformNapalm виявили фотографії вказаної станції в соціальній мережі на сторінці в однієї з терористок.

  • Огляд_повідомлень_РНБО_та_ГУР_про_фіксацію_станції_Ртуть-БМ

    На Донбасі зафіксовано використання російських комплексів радіоелектронної боротьби «Ртуть». Про це у червні 2015 року повідомив заступник секретаря Ради нацбезпеки та оборони України (РНБО) Олександр Литвиненко під час засідання міжпарламентської ради «Україна-НАТО»

    20 липня 2016 року українська військова розвідка повідомила, що російські окупаційні війська використовують багатофункціональний комплекс  «Ртуть-БМ» на захід від Горлівки.

    Через кілька днів, 25 липня 2016, секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що російський Генеральний штаб продовжує використовувати окуповану територію Донбасу для випробування нової зброї під час кривавих провокацій, і назвав багато новинок російської військової техніки, зокрема, багатофункціональний комплекс «Ртуть-БМ».

На фотографії, яку опублікувала терористка в соцмережі у кінці липня 2015 року, видно частину станції з тактичним знаком (ТЗ) «25 у ромбі». Такі тактичні знаки використовують російські окупаційні війська на території, контрольованій терористичною організацією «ДНР». Це тактичний знак, найімовірніше, так званої «окремої роти РЕБ в/ч 08821», розташованої у Донецьку (зараз тактичний знак цього терористичного підрозділу модифіковано на «25 у трапеції»). Також на корпусі комплексу видно оригінальний номер станції «412», який намагалися витерти.

  • Загальна_довідка_про_станцію_Ртуть-БМ

    СПР-2М «Ртуть-БМ» — сучасна модернізація СПР-2 «Ртуть-Б» (індекс ГРАУ — 1Л29із використанням нового обладнання. Підвищено надійність системи, а також розширено функціональні можливості. Додали функцію подавлення лінії радіозв’язку на УКХ частотах.
    Станція – засіб радіоелектронної боротьби й призначена для зниження впливу елементів ураження артилерійських снарядів на дружні війська та бронетехніку способом впливу на режим роботи радіопідривника. СПР-2 здатна підірвати снаряд на безпечній висоті чи перевести режим роботи радіопідривника у контактний. Основні місця використання – війська першого ешелону, командні пункти, місця скупчення військ та пускові установки. Також «Ртуть-БМ» можуть використовувати для прикриття рухомих об’єктів у місцях переправ.
    «Ртуть-БМ»   накриває територію приблизно 50 га радіоелектронним «ковпаком», і снаряди, які підлітають до захищеного об’єкта, вибухають на висоті 200-300 метрів. Також комплекс «Ртуть-БМ» може протидіяти не тільки радіопідривникам. За потреби його можуть використовувати для подавлення авіаційного та наземного УКХ-радіозв’язку та радіолокації літаків-розвідників.

Для порівняння комплексу публікуємо фото з павільйону російської держкорпорації Ростех.

На цей момент встановити точну геолокацію розташування станції по фото, знайденому в терористки, не вдалося, але пошуки тривають.

Для допомоги, щоб впізнати приблизний район, в якому зафіксована російська терористка, публікуємо кілька фотографій того ж періоду (липень) 2015 року.

Матеріал до публікації підготував Відаль Сорокін

(CC BY 4.0) Інформація підготовлена спеціально для сайту InformNapalm.org, при повному або частковому використанні матеріалу активне посилання на автора і статтю на сайті обов’язкове.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *