Президент: Перемога у боротьбі за незалежність України – це не лише відновлення територіальної цілісності, а й процвітання держави
Перемога у боротьбі за незалежність – це не лише відновлення територіальної цілісності України, а й відновлення та піднесення її економіки, процвітання держави та поліпшення добробуту її громадян, переконаний Президент Петро Порошенко.
«Перемогти в нашій вітчизняній війні за незалежність – це є історична відповідальність кожного українця, де б він не жив. Коли ми говоримо про перемогу, то йдеться не лише про відновлення суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави, не лише про деокупацію Криму і Донбасу, але ми говоримо і про успішні реформи і фундаментальні зміни, які мають відбутися в самій Україні», – наголосив Глава держави під час зустрічі з представниками української діаспори.
Петро Порошенко зазначив, що у цьому Батьківщина покладається на українців у всього світу так само, як і у багатьох інших питаннях: «Ми теж спираємося і на вашу підтримку, і на ваш досвід».
Президент особливо відзначив роботу в Україні представників української громади, які у складний для держави час погодилися підтримати її. Зокрема, волонтерки, громадського діяча Уляни Супрун, яка з 1 серпня цього року виконує обов’язки Міністра охорони здоров’я і «несе відповідальність за впровадження реформ у цьому непростому міністерстві». Глава держави також згадав Богдана Витвицького, котрий пристав на пропозицію Генерального прокурора Юрія Луценка і допомагає у реформуванні української прокуратури. Нагадав Петро Порошенко і роботу Наталії Яресько, яка більше року здійснювала реформи на посаді Міністра фінансів і зараз також допомагає Україні.
«Кожен на своєму місці і всі разом ми впроваджуємо фундаментальні зміни в країні», – підкреслив Президент.
Глава держави констатував нелегке просування таких серйозних змін, але наголосив на важливості продовження шляху, спрямованого на модернізацію країни задля її успіху.
«Влада має міняти все й одночасно, долати спротив та інерцію потужних груп впливу. Можновладцям при цьому слід мінятися й вдосконалюватися самим, щоб відповідати дедалі суворішим вимогам українського суспільства. І все це треба робити в умовах війни. Але я наголосив з самого початку – війна не є виправданням за відсутність реформ. Треба робити все для того, щоб долати руйнацію значної частини промисловості внаслідок бойових дій», – підкреслив Петро Порошенко.
Президент зауважив, що влада намагається не лише підтримувати і розвивати армію, а й шукати нові ринки збуту українських товарів, у тому числі в рамках зони вільної торгівлі з ЄС, розвивати співробітництво вітчизняних підприємств з бізнесом східних країн тощо.
«Ніхто не зупинить Україну. Після чотирнадцяти кварталів падіння вже два квартали поспіль, як почав зростати ВВП. Я розумію, що того на хліб не намастиш… Але макроекономічна стабілізація відкриває шлях до поступового відновлення рівня життя», – наголосив Глава держави.
Президент навів приклади відкриття в Україні низки підприємств з іноземним капіталом. «Вони гривнею, доларом, євро голосують за нашу незалежність. Ми кардинально змінилися. І коли ми забезпечимо зростання інвестицій, я впевнений, що тоді люди і почнуть відчувати справжні результати реформ», – сказав Петро Порошенко.
Водночас Президент наголосив, що всі ці зміни в державі стали можливі завдяки українському війську, яке за останні два роки кардинально змінилося та поступово розвивається й далі. «Так, наша армія й сьогодні не жирує. Вона має право і повинна багато ще що отримати, в тому числі і з того, що Україні наразі ще не по кишені, про що ми поки що можемо лише мріяти. Але кожного Божого дня, з Його поміччю та ціною надзвичайних зусиль кожного українця ми крок за кроком зміцнюємо нашу обороноздатність. І головним гарантом нашої незалежності є наші Збройні Сили України», – наголосив він.
У цьому контексті Глава держави відзначив і підтримку міжнародної коаліції та української громади в світі. “Вагома частина цієї підтримки – різнобічна, різнопланова допомога від нашої рідні. Від найближчих і найдорожчих у світі людей – від української діаспори. Ви підставили плече в усьому: від цивілізованого лобізму в органах влади своїх країн до волонтерства на фронті й участі в боях за Україну. Кошти збирали навіть діти. Усі ми в Україні вдячні українській громаді світу, від Америки і Канади до Австралії та Нової Зеландії, яка активно підтримує свою історичну Вітчизну», – сказав Президент.
Петро Порошенко згадав героїчних українців, які повернулися на Батьківщину задля її захисту Марка Паславського та Василя Сліпака. Пам’ять про їх подвиг та пам’ять всіх українців різних поколінь, які в різні часи полягли за незалежність України, присутні вшанували хвилиною мовчання.