Україна наполягатиме на наданні незворотного та всеохоплюючого характеру режиму припинення вогню на Донбасі
Україна має намір на зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську 7 вересня ініціювати розгляд питання надання незворотного та всеохоплюючого характеру режиму припинення вогню на Донбасі, який було оголошено з 1 вересня. Про це повідомив Заступник Глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв.
“Засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську відбувається раз на два тижні і якраз там ми хотіли б обговорити питання надання незворотного характеру режиму припинення вогню, який був оголошений за ініціативою Президента України з 1 вересня цього року”, – сказав він у радіопрограмі “Донбас. Реалії” – новини без Лінії розмежування, яка була присвячена результатам Саміту “Великої двадцятки”.
Щодо результатів Саміту G-20 Заступник Глави АПУ підкреслив: попри те, що Україна фізично не була на ньому представлена, нашій вдалося досягти результатів, яких вона прагнула.
“Це велике досягнення Президента України, української дипломатії, бо саме перед Самітом, а ми знали що буде винесено питання по Україні, ми провели досить інтенсивну дипломатичну артпідготовку для того, щоб це питання було обговорено і обговорювалося у потрібному для нас руслі”, – зазначив К.Єлісєєв.
За словами дипломата, Глава держави провів інтенсивні консультації з низкою лідерів країн G 20. Зокрема, телефонні конференції з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель, Президентом Франції Франсуа Олландом, були контакти з Прем’єр-Міністром Канади Джастіном Трюдо, Віце-президентом США Джоном Байденом, Прем’єр-Міністром Великобританії Терезою Мей, Президентом Європейської ради Дональдом Туском.
“Крім того, безпосередньо перед Самітом за дорученням Петра Порошенка спеціальний посланник Президента відвідав Берлін. Відбулися результативні переговори у тристоронньому форматі з німцями та французами, де було узгоджено спільну лінію, де ми (Україна) виклали наше бачення того, які питання необхідно порушити. Більше того – ми передали списки тих полонених, які зараз утримуються як на Донбасі, так і є політичними заручниками у Росії”, – повідомив Заступник глави Адміністрації Президента.
На переконання Костянтина Єлісєєва, саме завдяки проведеній роботі нашій державі вдалося отримати очікуваних результатів. “Ми досягли головної мети – за нашої спиною ніякі питання щодо України не вирішувалися, без нашої згоди. По-друге – дуже важливо, що все ж так, як неодноразово і заявляв Президент України – ми повернулися до Нормандського формату на рівні лідерів. Про це свідчить нещодавня заява Президента Путіна про те, що він погодився вийти на Нормандський формат на рівні лідерів”, – констатував він.
“Ми вітаємо ці результати і вдячні нашим партнерам – Сполученим Штатам, Канцлеру Німеччини, Президенту Франції за ту підтримку, яку ми отримали”, – додав Заступник Глави АПУ.
Водночас він зазначив, що робота у Нормандському форматі ніколи не припинялася, адже він полягає не лише у зустрічі глав держав та урядів, але містить у собі і роботу експертів із безпекових та військових питань, а також роботу на рівні дипломатичних радників відповідних лідерів.
Костянтин Єлісєєв також повідомив, що найближчим часом відбудеться телефонна конференція у тристоронньому форматі: Президента України, Канцлера Німеччини та Президента Франції, під час якої буде обговорено наслідки домовленостей, їх результати і “напрацьовано спільну позицію на найближчу перспективу”.
Заступник Глави Адміністрації Президента України також висловив переконання щодо проведення зустрічі у Нормандському форматі на рівні лідерів держав, тобто, Президента України, Президента Франції, Президента Росії та Канцлера Німеччини. “Звичайно ж, дата має бути узгодженою з усіма сторонами”, – сказав він.
Костянтин Єлісєєв не виключив, що місцем проведення заходу може стати Берлін. “Принаймні, таку пропозицію під час однієї з телефонних конференцій висувала Канцлер Німеччини. Тож ми ведемо підготовку”, – резюмував Заступник Глави АПУ.