Марина Порошенко презентувала прикладну модель бібліотеки нового зразка для української школи
У Всеукраїнський день бібліотек Дружина Президента України, Голова Благодійного Фонду Порошенка Марина Порошенко разом із Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич та головою Запорізької ОДА Костянтином Брилем презентували проект шкільної Медіатеки – бібліотеки нового зразка – як складової частини трирічного науково-педагогічного експерименту в Запорізькій області.
Уже до кінця цього року традиційна бібліотека однієї з сільських шкіл регіону– гімназії «Престиж» – буде реконструйована у сучасну Медіатеку. Зокрема, приміщення матиме сучасний комфортний дизайн та надаватиме більш широкий спектр послуг. Оновлена бібліотека буде обладнана комп’ютерами з доступом до мережі Інтернет, матиме принтер, ксерокс, а також зручний інтерактивний простір (зона відпочинку).
Марина Порошенко наголосила, що подібні інтерактивні центри є нормою у навчальних закладах світу і мають стати орієнтиром для українських шкіл. «Проект Медіатеки, який ми презентуємо, це практична модель для будь-якої школи, яку можна брати й втілювати у життя. Нами прораховані всі необхідні роботи, розроблений кошторис і ми пропонуємо українським школам долучатися, брати ці документи, адаптувати під свої умови і разом робити навчання дітей сучасним», – зазначила Дружина Президента.
За словами Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, сучасна бібліотека має стати простором для реалізації освітніх можливостей кожної дитини, враховувати її індивідуальні особливості. «Саме тому, вона має бути не лише місцем для зберігання книжок, а й інтерактивним центром, що оточить усіх відвідувачів інформацією високої якості. Цей проект створив прикладну модель, за якою можна буде облаштувати Медіатеки в школах по всій Україні», – сказала вона.
Голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль зауважив, що вартість створення такої Медіатеки, яка поєднує в собі не лише навчальні, а й релаксаційні функції, складає близько 375 тис. грн.: «Як очільник області можу сказати, що такі кошти можуть бути підйомними для бюджетів не тільки великих міст, таких як Запоріжжя, а в умовах децентралізації й для активних і прогресивних громад”. Він висловив впевненість, що своїм прикладом Запорізька область доведе, що доступне інклюзивне освітнє середовище не тільки можливе, а й вкрай ефективне.
Під час презентації учасники наголосили на ключових перевагах бібліотек нового зразка. По-перше, фінансова доступність – при плановому й раціональному підході. По-друге, швидкість реалізації – такий проект можна реалізувати за кілька місяців. Але головне, привабливість для школярів порівняно з традиційними бібліотеками.