Анжела Стрижевська та Богдан Витвицький обговорили актуальні питання щодо реформи органів прокуратури на III Всеукраїнській конференції з кримінального права та процесу

Упродовж 10 – 11 листопада 2016 року у Києві відбувалась ІІІ Всеукраїнська конференція з кримінального права та процесу, одну з основних тем якої становила реформа органів прокуратури України.

Учасниками заходу були адвокати, судді, прокурори, науковці, представники Офіса Ради Європи в Україні та інших міжнародних організацій, які мали змогу обговорити особливості реформування правоохоронних і судових органів відповідно до європейських стандартів, а також міжнародне співробітництво у цій сфері, внесення змін до кримінального та кримінального процесуального законодавства.

Участь у роботі конференції взяла заступник Генерального прокурора України Анжела Стрижевська, яка доповіла про основні засади реформування відомства, проблемні питання, а також шляхи їх вирішення.

Зокрема, правників поінформовано про те, що призначення на посади прокурорів осіб, які не мають досвіду роботи в органах прокуратури, не гарантує професійності цих кадрів. Деякі прокурори, призначені на адміністративні посади з-поза системи виявилися неготовими до роботи з огляду на значне навантаження та розмір заробітної плати. Такі працівники звільнилися з органів прокуратури за власним бажанням.

Твердження окремих представників громадськості щодо масового звільнення з займаних посад прокурорів місцевих прокуратур, призначених із числа осіб, які не мали досвіду роботи, є навмисним введенням суспільства в оману. Фактично у тестуванні на посади прокурорів місцевих прокуратур з огляду на реорганізацію, що відбувалася у 2015 році, такі особи участі не брали. Кандидатам без досвіду роботи у галузі права, у тому числі в органах прокуратури, таку можливість надано лише у 2016 році під час заповнення вакантних посад у місцевих прокуратурах.

Разом з тим заступник Генерального прокурора України зазначила, що «для того, щоб ми отримали прокурора, слідчого, адвоката суддю, нам їх треба навчити», у зв’язку з чим особливої актуальності набуває реформа юридичної освіти та зокрема спеціальної підготовки прокурорів.

Також Анжела Стрижевська нагадала присутнім про запровадження з квітня 2017 року органів прокурорського самоврядування, які сприятимуть посиленню незалежності прокурорів. З цією метою у квітні проводитиметься всеукраїнська конференція працівників прокуратури, яка має призначити членів Ради прокурорів України та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. З урахуванням значної плинності кадрів, делегати III Всеукраїнської конференції працівників прокуратури, обрані у 2016 році до відтермінування початку дії органів прокурорського самоврядування, неповною мірою представляють колективи, що їх обрали. У зв’язку з цим убачається за доцільне надати можливість колективам кожної місцевої та регіональної прокуратури, а також Генеральної прокуратури України обрати представників із числа осіб, які на теперішній час входять до їх штатів.

Крім того, колишній Федеральний прокурор та помічник Генерального прокурора США Богдан Витвицький поінформував учасників заходу про стан добору на посади в Генеральній інспекції Генеральної прокуратури України та висловивився з приводу зменшення рівня корупції в органах прокуратури та державі в цілому. Першим кроком на цьому напрямі повинно стати підвищення заробітної плати працівникам правоохоронних органів, що не потребує будь-яких інституціональних змін.

Також Богдан Витвицький закликав юридичну спільноту та представників мас-медіа конструктивно підходити до критики процесів, які наразі відбуваються в органах прокуратури України, зазначивши, що без зовнішньої підтримки реформи прокуратури можна втратити наявні позитивні здобутки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Управління реформ та забезпечення якості роботи
Генеральної прокуратури України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *