Як діаспора в Іспанії допомагає українським ветеранам відновитися після війни
Уже два роки у столиці Іспанії – Мадриді – діє українська асоціація «З Україною» («Con Ucrania»). Вона була зароджена у час, коли в самій Україні вирувала Революція Гідності, і не припиняє своєї активності донині.
«Члени нашої асоціації молоді та завзяті люди, котрі хочуть виправити неправдиву інформацію про Україну, Майдан та війну, що ллється повсюди в Європі, підпалена та проплачена кремлівськими ресурсами, – розповіла VIDІA співзасновниця асоціації Надія Антошків. – Ми ведемо сторінку в Facebook іспанською мовою – розповідаємо про українську культуру, мову, традиції».
Фото надане Надією Антошків
Активістка зауважує, що досить скоро члени команди зрозуміли, що мусять підтримувати Україну якось фінансово, і почали надсилати гуманітарну допомогу для фронту: від шкарпеток до тепловізорів.
«Всі кошти збиралися між друзями асоціації, на ярмарках та концертах, а також в містах зустрічей українців – наприклад, на площі біля метро на Алюче. Копійка до копійки, ми все втілювали в товар, що безплатно доставляли наші перевізники в Україну», – пригадує Надія Антошків.
Наступним кроком стало втілення в життя проектів «Подай руку солдату» та «Герої-Захисники» – місцеві українці почали привозити до Іспанії на реабілітацію солдатів, поранених у війні на Донбасі.
Таким чином в Іспанії вже відпочило та реабілітувалося понад 35 українських ветеранів.
«Одним з яскравих прикладів успішної реабілітаціє є Василь Рокицький – йому вдалося зробити колінний протез в містечку Мурсія. А для Андрія Усача проведено операцію в Барселоні для покращення роботи рота. Для решти хлопців була пророблена величезна робота, аби привести їхній фізичний та моральний стан до норми – через масажі, роботу лікарів, басейни, море та зустрічі з громадою».
До співпраці в цих проектах були задіяні: гуманітарна організація «Армія СОС Мурсія», що допомагає солдатам освоїтися на місцях реабілітації та забезпечує їм відпочинок та догляд; консульське відділення України в Мадриді, котре допомагає з відкриттям віз; українські авіалінії МАУ, що цього року безкоштовно перевезли 6 солдатів (ці хлопці наразі проходять курс реабілітації в Мурсії); українські суботні школи «Дивосвіт» та «Моя Україна», що влаштовують різні заходи для солдатів; парафіяни місцевих церков, що збирають гроші, які передаються прямо в руки солдатам, та інші люди доброї волі, які допомагають без власної користі на благо цим проектам.
«Не забували ми й про українських дітей, які втратили батьків на війні, – розповідає Надія Антошків. – Через проект “Чужих дітей не буває” десятки діток отримали теплий одяг та смаколики від теплих українських сердець з Мадриду».
Віталіна Борисенко, VIDIA
1 коментар
Ви молодці!!! Робота ваша помітна і дуже потрібна. Так тримати!!!