Винесено вирок колишньому виконувачу обов’язків голови Києво-Святошинської райдержадміністрації Київської області
Генеральною прокуратурою України підтримувалося державне обвинувачення у кримінальному провадженні стосовно колишнього виконувача обов’язків голови Києво-Святошинської райдержадміністрації Київської області.
Вироком Святошинського районного суду м. Києва від 18.11.2016 колишнього чиновника визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України, і призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування строком на 2 роки, а також виплати штрафу у вигляді 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. На підставі ст. 75 КК України особу звільнено від основного покарання у вигляді позбавлення волі з іспитовим строком 3 роки.
Судом встановлено, що у грудні 2012 року виконувач обов’язків голови Києво-Святошинської РДА Київської області, діючи умисно, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби та в інтересах третіх осіб, підписав розпорядження про припинення права постійного користування земельними ділянками Державного підприємства Науково-дослідного виробничого агрокомбінату «Пуща-Водиця» на території Софіївсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність та проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність загальною площею 350 га вартістю 373, 9 млн грн, чим спричинив тяжкі наслідки інтересам держави, фактично виділивши ці земельні ділянки ряду, в тому числі, підставних осіб.
Під час досудового розслідування та судового розгляду підсудний не тільки щиро розкаявся та повністю визнав вину у скоєнні інкримінованого злочину, але й співпрацював зі слідством у викритті кримінального правопорушення.
За наведених обставин призначене покарання у повній мірі відповідає особі винного та ступеню тяжкості скоєного правопорушення.
Наразі досудове слідство у кримінальних провадженнях стосовно інших посадовців, причетних до розкрадання земель ДП НДВАК «Пуща-Водиця», триває.
Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України