За ініціативою Генпрокуратури проведено перевірки додержання вимог законодавства при виконанні кримінальних покарань у виді арешту та позбавлення волі

Генеральною прокуратурою України та прокурорами регіонів організовано і проведено перевірки стану реального виконання судових рішень стосовно осіб, засуджених до покарання у виді позбавлення волі на певний строк або арешту, які на момент їх вступу в законну силу не перебували під вартою, а також яким судом замінено звільнення від відбування покарання з випробуванням на реальний термін.

Як засвідчили перевірки, прокурорами виявлені численні факти порушень працівниками підрозділів Національної поліції України вимог Кримінального процесуального кодексу України та Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність».

Більше того, встановлено, що судові рішення винесені стосовно засуджених вказаної вище категорії, не завжди виконуються, особи не етапуються до виправних колоній Державної кримінально-виконавчої служби України та роками уникають призначених покарань.

Зокрема, упродовж 2016 року по державі не виконано понад 550 (2015 рік – 300) вироків судів щодо 570 (700) осіб .

Завдяки вжитим заходам прокурорського реагування упродовж поточного року до виправних колоній для відбування покарання направлено 106 (74) засуджених, заведено 357 (323) оперативно-розшукових справ категорії «Розшук», розпочато 23 (28) кримінальні провадження стосовно службових осіб органів Національної поліції України.

Установлено, що причинами невиконання судових рішень цієї категорії є відсутність норми, яка б врегульовувала зазначені питання, та органу, що забезпечував би безпосередній контроль за виконанням таких рішень з часу винесення їх судом.

З огляду на викладене Генеральною прокуратурою України до Міністерства юстиції України скеровано лист про необхідність вжиття заходів щодо внесення відповідних змін до чинного законодавства України в частині належного виконання судових рішень стосовно осіб, засуджених до покарання у виді позбавлення волі на певний строк або арешту, які на момент їх вступу в законну силу не перебували під вартою, та яким звільнення від відбування покарання з випробуванням судом замінено на реальний термін.

Робота, спрямована на забезпечення нагляду за додержанням законів при виконанні кримінальних покарань у виді арешту та позбавлення волі, триває та перебуває на постійному контролі Генеральної прокуратури України.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *