Ювенальні прокурори ефективно захищають інтереси держави у сфері охорони дитинства

Реагуючи на порушення законодавства у сфері охорони дитинства упродовж 2016 року органи прокуратури на захист інтересів держави заявили більше 500 позовів на суму 440 млн грн. З них задоволено 350 позовів на 115 млн грн, повернуто до комунальної та державної власності майно, земельні ділянки дитячих установ, відшкодовано кошти на суму близько 66 млн грн, поновлено права 8 тис дітей.

Зокрема, оскаржено понад 30 незаконних рішень щодо ліквідації навчальних закладів, прийнятих без згоди територіальної громади або неуповноваженими особами, без додержання прав та інтересів учнів.

Так, суди першої і апеляційної інстанцій визнали обґрунтованими доводи органів прокуратури Запорізької області та скасували рішення Михайлівської районної ради про ліквідацію загальноосвітньої школи, де навчалися 183 учні.

Припинено незаконне відчуження більше 70 закладів освіти та оздоровниць, вжито заходів щодо їх повернення в державну та комунальну власність.

Вищим господарським судом України поставлено крапку у майже дворічній тяжбі за позовом Генеральної прокуратури України про повернення державі незаконно відчужених колишнім керівництвом Міністерства освіти і науки України приміщень Державної наукової установи «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» площею близько 600 кв м, що розташовані у центрі столиці.

Прокурорами заявлено понад 300 позовів про визнання недійсними договорів оренди приміщень дитсадків, шкіл, професійно-технічних і вищих навчальних закладів загальною площею понад 25 тис кв м, які передано суб’єктам господарювання, діяльність яких не пов’язана з навчально-виховним процесом тощо.

Так, Вищим господарським судом України залишено в силі рішення у справі за позовом прокуратури Дніпропетровської області, яким визнано недійсним договір оренди дитсадка вартістю 3,5 млн грн, за 2 тис грн на рік замість 120 тис грн на місяць. Суд погодився з позицією прокурора, що спірне майно є державною власністю, а тому ПАТ з іноземними інвестиціями «Дніпропетровський олійноекстракційний завод» не може бути його орендодавцем.

З метою припинення протиправної зміни цільового призначення, передачі в оренду 7,5 тис га земельних ділянок, які перебувають у користуванні дитячих установ, прокурорами пред’явлено 85 позовів на загальну суму 320 млн грн.

Так, господарським судом Луганської області задоволено позовні вимоги прокурора та визнано удаваними угоди про спільну діяльність, укладені між навчальними закладами та фермерськими господарствами, припинено зобов’язання на майбутнє. Новоайдарському та Марківському професійним ліцеям повернуто земельні ділянки загальною площею 452 га, вартістю понад 13 млн грн.

На захист інтересів держави у зв’язку з порушенням законодавства при використанні бюджетних коштів, виділених на придбання устаткування, послуг з харчування дітей, вугілля, будівництво, реконструкцію або ремонт дитячих установ, пред’явлено 45 позовів на суму майже 100 млн грн.

За позовом органів прокуратури Херсонської області визнано недійсним договір на поставку продуктів харчування до навчальних закладів на суму близько 1,5 млн грн, оскільки його укладено без передбаченої законом процедури тендерних закупівель.

Захист інтересів держави у сфері охорони дитинства і надалі залишається пріоритетним напрямом прокурорської діяльності.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *