Кавалер Медалі Ордена «За заслуги перед Вітчизною» та інші «ветерани Донбасу» з 7-ї військової бази

За результатами нового розслідування оприлюднюємо імя військовослужбовця 7-ї в/бази, якого не було в списку раніше ідентифікованих артилеристів БТГр цього зєднання. До того ж, новий фігурант допоміг нам вийти на інших «ветеранів Донбасу», військовослужбовців цього військового зєднання, власників бойових нагород, зокрема, досить рідкісної — Медалі Ордена «За заслуги перед Вітчизною» з Мечами II ступеню, яку вручають виключно за заслуги у бойових діях.

Фіксація та документування фактів, пов’язаних з причетністю Російської Федерації до ведення неоголошеної війни проти України – одна з головних цілей міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm (IN). Крім ідентифікації техніки та озброєння, перекинутого з Росії на Донбас, ведеться робота для ідентифікації російських воєнних злочинців і визначення їхньої належності до конкретного військового з’єднання російської армії. Ідентифікації підлягають як російські військові, які приординовані і розчинилися у складі НЗФ т. зв. «новоросії» останнім часом, так і «ветерани» активної фази бойових дій на сході України влітку-восени 2014 року і пізніше. Зусилля OSINT-розвідників спрямовані на групову ідентифікацію ворога цілими підрозділами, включно з формуванням і оприлюдненням доказової бази та персональних даних російських військових, які виконували злочинні накази Кремля. Тільки у випадку 7-ї російської окупаційної військової бази (в/ч 09332, Грузія, м. Гудаута, окупована Абхазія) 49-ї армії Південного ВО названо понад 50 імен російських військових — артилеристів, військових розвідників, зв’язківців, серед низ 7 офіцерів та 10 нагороджених різними бойовими нагородами. Сама ж 7-а база фігурує у 27-ми (!) епізодах нашої спільноти.

Найбільш показове наше торішнє листопадове розслідування з ідентифікацією 21 артилериста зі складу змішаного реактивно-артилерійського дивізіону батальйонно-тактичної групи (БТГр) 7-ї в/бази, причетного до обстрілів України в 2014 році. Та незважаючи на наші зусилля, ще є не ідентифіковані злочинці, робота з виявлення триває, а результати публікуються перманентно, ось і сьогодні нова стаття.

Обєкти розслідування

1. Микола Пестов

Дата народження: 23 липня 1994 р. Родом із м. Сердобськ Пензенської області. На початку 2014 року фіксується в статусі військовослужбовця-контрактника артилерійського підрозділу 7-ї в/бази.

У соціальних мережах VK (архіви профілюальбому,контактів), OK (архів профілюальбомуконтактів).

Судячи з фотоальбому, пройшов характерний для особового складу БТГр в/ч 09332 бойовий шлях — полігон Ашулук, весна-літо 2014 р.,  Ростовська область — літо-осінь 2014 р., звідти артилерія обстрілювала територію України.

 

В альбомі М. Пестова виявили серію фотографій періоду «ростовсько-українського відрядження-2014», а саме:

  • фотоз полів у нестатутній формі з білою нарукавною ідентифікаційною пов’язкою російських терористичних військ та неголеним обличчям, завантажене у вересні 2014 року.

  • фото з прапором артилерії, завантажене у грудні 2014 року, на якому Пестов (позначений синім кольором) позує в компанії з уже знайомими нам за минулими розслідуваннями «бойовими товаришами» — Льовіним, Єфремовим і Лаєвським (позначений червоним кольором).

  • фото «на постоянці», завантажене 11 вересня 2014 року, на якому Пестов (позначений синім кольором) зафіксований з раніше ідентифікованими товаришами по службі — Лаєвським та Кисельовим (позначені червоним кольором).

Як сказано вище, наше розслідування не обмежується тільки Пестовим. За результатами вивчення контактів, вдалося виявити його товаришів по службі у 7-й військовій базі, які є «кавалерами» бойових нагород, отриманих у мирний час, що свідчить про їхню участь у неоголошеній війні проти України:

2. Олександр Мотричев

Військовослужбовець-контрактник 7-ї в/бази. Ймовірно, раніше проходив службу в 34-й окремій мотострілецькій бригаді, гірській (в/ч 01485 станиця Сторожова-2, Карачаєво-Черкеська Республіка) 49-ї армії Південного ВО.

Сторінка у соціальній мережі VK (архів профілю, підписників).

Попри те, що О. Мотричев до сьогоднішнього оприлюднення встиг зачистити свою сторінку і спробував приховати від сторонніх очей фотоальбом, у нас збережене пряме посилання на його повну версію, а також архів альбому.

 

Крім фотографій, які показують його службу на 7-й військовій базі, зокрема фото з полігонів в Абхазії, — «Нагвалоу» і «Цебельда» (де нині російські окупанти розширюють свою інфраструктуру, захоплюючи територію, на якій розташована церква і кладовище), найцікавіша фотографія, на якій зафіксоване посвідчення до державної нагороди та сама Медаль Ордена «За заслуги перед Вітчизною» з Мечами II ступеню. Ця фотографія завантажена у січні 2016 року (раніше такі нагороди у російських військовослужбовців IN не фіксував)

Примітка. У положенні до цієї нагороди сказано: «Медаллю Ордена перед Вітчизною з Мечами I і II ступенів нагороджуються військовослужбовці за заслуги у бойових діях» (подробиці положення до нагороди за посиланнями 123).

3. Михайло Губаревич

Дата народження: 24 квітня 1988 р. Родом із м. Саратов. На початку 2013 року фіксується в статусі військовослужбовця-контрактника  7-ї в/бази.

Номери телефонів: 89407136650; 89878066403

У соціальних мережах VK1 (архіви профілю, контактів), закинуті сторінки VK2VK3ОК.

В одному із закинутих профілів Губаревича виявили фотографію нагороди, завантажену в грудні 2015 року — «Медаль Жукова» (раніше IN ідентифікував чотирьох власників цієї нагороди. Також низку інших знімків, що показують його службу.

4. Микола Сискович

Дата народження: 20 лютого 1991 р. Родом із м. Колпашево Томської області (також вказано Надим). Строкову військову службу проходив у 2011 році. З кінця 2013 року фіксується в статусі військовослужбовця-контрактника зенітно-ракетного підрозділу 7-ї в/бази.

У соціальних мережах: VK (архіви профілюальбому, контактів), закинуті сторінки OK (архіви профілюальбомуконтактів).

Судячи з його фотоальбому, пройшов описаний вище характерний для особового складу БТГр в/ч 09332 бойовий шлях: полігон Ашулук — Ростовська область — Донбас, про що свідчать наступні фотографії:

  • фото з «Медаллю Жукова», завантажене у квітні 2016 року:

  • фото періоду «ростовсько-українського відрядження-2014», у нестатутній формі, характерно непоголений, в кабіні КамАЗу, фото завантажене у вересні 2014 року:

  • фото з товаришами по службі, позують на фоні російського прапора, завантажене фото у серпні 2014 року:

  • серія фотографій (12) бойової підготовки з полігону Ашулук літа 2014 року, до перекидання в Ростов і далі на Донбас:

  

Нагадуємо, що всі раніше опубліковані OSINT-розслідування InformNapalm, що базуються за доказах нагородження військовослужбовців ЗС РФ медалями та орденами за бойові дії за межами Російської Федерації, структуровані в базу даних та оформлені у вигляді інфо-відеографіки.

  • Склад і озброєння 7-ї російської окупаційної військової бази

    7-а Краснодарська Червонопрапорна орденів Кутузова та Червоної Зірки військова база, в/ч 09332 (Грузія, окупована Абхазія, м. Гудаута):

    Структура

    — Управління;

    — чотири мотострілецьких батальйони;

    — стрілецька рота снайперів;

    — танковий батальйон;

    — два самохідно-артилерійських дивізіони + одна батарея буксированих гаубиць;

    — реактивний артилерійський дивізіон;

    — протитанковий артилерійський дивізіон;

    — зенітний ракетний дивізіон та зенітний ракетно-артилерійський дивізіон (входять до складу т. зв. групи зенітних дивізіонів 7-ї в/бази);

    — розвідувальний батальйон;

    — рота БПЛА;

    — інженерно-саперний батальйон;

    — рота РХБЗ;

    — батальйон управління (зв’язку);

    — рота РЕБ;

    — батарея управління й артилерійської розвідки (начальника артилерії);

    — взвод управління та радіолокаційної розвідки (начальника протиповітряної оборони);

    — взвод управління (начальника розвідувального відділення);

    — ремонтно-відновлювальний батальйон;

    — батальйон матеріального забезпечення;

    — комендантська рота;

    — медична рота;

    — взвод інструкторів;

    — взвод тренажерів;

    — полігон;

    — оркестр.

    До складу в/бази входить т. зв. авіаційна комендатура, яка забезпечує періодичні польоти авіаційної техніки ВПС/ ПКС ЗС РФ на аеродром Гудаута. Зенітно-ракетний полк (у минулому 100-й ЗРП в/ч 90100) у складі 2 зенітно-ракетних дивізіонів у н. п. Агудзера і Приморське, на бойовому чергуванні яких перебуває по 8 одиниць ЗРК С-300, входить до складу т. зв. групи зенітно-ракетних дивізіонів 7-ї в/бази. Також у складі бази – радіотехнічний підрозділ, його чергові засоби розгорнуто на території Сухумського аеропорту Бабушер.

    Озброєння

    — Танки Т-90А і Т-72Б3 –  41 од. (за іншими даними – 51 од.);

    — бронетранспортери БТР-82АМ і БТР-80 – 156 од.;

    — багатоцільові легко броньовані тягачі МТ-ЛБ – 15 од.;

    — РСЗВ БМ-21 «Град» – 18 од.;

    — 152-мм САУ 2С3М «Акація» – 36 од.;

    — 122-мм гаубиці Д-30 – 6 од.;

    — 120-мм міномети 2С12 «Сани» – 18 од.;

    — 100-мм протитанкові гармати МТ-12 «Рапіра» – 12 од.;

    —  самохідні ПТРК 9П149 «Штурм-С» – 12 од.;

    —  бронемашини типу БРДМ-2 – 4 од.;

    — ЗРК 9А33БМ2(3) «Оса» – 12 од.;

    — БМ 9А34(35) «Стріла-10» – 6 од.;

    — ЗСУ 2С6М «Тунгуска» – 6 од.;

    — ПЗРК 9К38 «Ігла» – 27 од.

    До складу озброєння в/бази входять пускові установки ЗРК С-300ПМ – 16 од. Крім того, відповідно до угоди між Російською Федерацією і т. зв. «республікою» Абхазія про «Об’єднане угруповання військ (сил) Збройних сил Російської Федерації та Збройних сил Республіки Абхазія», підписаною в Москві 21 листопада 2015 року, від т. зв. збройних сил Абхазії 7-й ВБ додано два окремих мотострілецьких батальйони, артилерійська та авіаційна група та окремий загін спеціального призначення.

     

    У цій примітці переважно (за винятком кількох наших доповнень) використано дані із сайтуmilkavkaz

Ця публікація – вже 28-ма згадка 7-ї військової бази у розслідуваннях IN.

Матеріал до публікації підготовлено на основі власного OSINT-розслідування. Автор Іраклій Комахідзе 

Інформація підготовлена спеціально для сайту InformNapalm.org. При повному або частковому використанні матеріалу активне посилання на автора і статтю на сайті обов’язкове.
(Creative Commons — Attribution 4.0 International — CC BY 4.0 )

Щоб оперативно отримувати сповіщення про нові розслідування InformNapalm, підписуйтеся на сторінки нашої спільноти у соцмережах Фейсбук та Твіттер.

Закликаємо читачів активно ділитися нашими публікаціями в соціальних мережах. Винесення матеріалів розслідувань в публічну площину здатне переломити хід інформаційного та бойового протистояння.  

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *