Відбувся круглий стіл щодо перспектив впровадження електронних систем в діяльність прокуратури (ФОТО)
У понеділок, 16 січня 2017 року, відбувся круглий стіл на тему: «Електронні системи в діяльності прокуратури України. Проблеми та перспективи впровадження», організований управлінням реформ Генпрокуратури спільно з Консультативною місією Європейського Союзу в Україні.
У заході взяли участь заступник Генерального прокурора України Анжела Стрижевська, прокурор Одеської області Олег Жученко, експерти Консультативної місії Європейського Союзу, Офісу Ради Європи в Україні, а також представники органів прокуратури та Національної академії прокуратури України.
Учасники мали змогу обговорити перспективи запровадження в органах прокуратури електронного документообігу, у тому числі електронного кримінального провадження, використання електронних систем в процедурах відбору і підготовки прокурорів.
Під час круглого столу заступник Генерального прокурора України Анжела Стрижевська підкреслила, що запровадження електронних систем в діяльність органів прокуратури покликано підвищити ефективність роботи прокурора, зменшити бюджетні витрати на здійснення застарілих форм діловодства. Окремо згадано про необхідність забезпечення належного захисту інформації, яка міститиметься у електронних інформаційних системах, з метою унеможливлення доступу до неї сторонніх осіб.
Великий інтерес присутніх прокурорів та міжнародних експертів викликала програма електронного документообігу «Е-прокуратура», представлена прокурором Одеської області Олегом Жученком. Указана програма, розроблена та запроваджена в тестовому режимі працівниками прокуратури Одеської області, має на меті спрощення процесу підготовки документів та значне зменшення часу на їх обробку і передачу, що особливо актуально в умовах роботи сучасних місцевих прокуратур, до територіальної юрисдикції яких входить декілька адміністративно-територіальних одиниць.
За результатами круглого столу прийнято рішення ініціювати поширення досвіду прокуратури Одеської області на декілька підрозділів центрального апарату Генеральної прокуратури України та Національну академію прокуратури України, після чого вирішуватиметься питання щодо можливого запровадження програми «Е-прокуратура» в органах прокуратури в цілому.
Управління реформ та забезпечення якості роботи
Генеральної прокуратури України