Одна з найбільших у США: українська парафія у Чикаго відзначила 60-річчя

Українська парафія Св. Йосифа Обручника, що у Чикаго, днями відзначила своє 60-річчя. Вона є однією з найбільших громад УГКЦ в єпархії св. Миколая й налічує близько тисячі парафіян, пише VIDIA.

«60 років тому, на місці, де збудована церква, були поля фермерів. Діти емігрантів з Галичини першого покоління, разом з батьками (180 родин) під опікою священика Йосифа Шарого вирішили збудувати нову церкву для молоді, яка, під впливом сильної асиміляції, відчужувалася свого до тої міри, що часто потрапляла під латинський вплив», – розповіла куратор Українського музею у Чикаго Марія Климчак.

Вона нагадала, що у фундамент будівничі вмурували камінь з Дніпра і вугілля з Донбасу.

«Найстарші піонери парафії, яким далеко за 80, об’єднані в товариство з не менш дивовижною назвою – “Під духом св. Йосифа”. Вони продовжують свою місійну, а радше материнську опіку над молодим поколінням сестрицтва та братства, щонеділі разом пригощають у церковній кафетерії смачними сніданками прихожан і парафіян», – наголосила Марія Климчак.

Як відомо, Парафія св. Йосифа була канонічно встановлена 1956 року. Привілей зорганізувати цю нову парафію припав 29-літному о. Йосифові Шарому.  Кількість вірних парафіян зростала, і невдовзі прийнято рішення побудувати велику церкву. Перша служба Божа в новій церкві відправлялася 1 листопада 1976 року, за беатифікацію Митрополита Андрея Шептицького. Тепер вона посідає 8 місце у світі серед релігійних будов з незвичною архітектурою.

У січні 2008 р. після відходу у вічність о. Павла, парафія вітала нового та теперішнього пароха о. Миколу Бурядника з його сином та дружиною. Під керівництвом о. Миколи парафія продовжувала рости, майже удвічі збільшивши свій список весіль та хрещень. Парафіяльний пікнік було замінено щорічним дводенним Юктоберфестом. Під крилом парафії зростають і розвиваються «Рідна Школа», український драматичний театр Гомін, школа бойового Гопака, школа танцю «Вишиванка», які, також сприяють вихованню нового покоління українців і не дають забути українського минулого.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *