Служба зайнятості Донецької області на ринку соціальних послуг (січень – грудень 2016 року).
Стан зареєстрованого ринку праці
Станом на 1 січня 2017 року:
– на обліку в службі зайнятості Донецької області перебувало 14,1 тис. безробітних, в тому числі:
- внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО) – 1,0 тис. осіб;
- громадян з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції – 309 осіб;
– кількість вакансій, поданих роботодавцями в службу зайнятості області, складала 400 одиниць;
– навантаження на 1 вільне робоче місце – 35 осіб.
Активні заходи сприяння зайнятості
Протягом січня – грудня 2016 року за сприянням служби зайнятості Донецької області:
– працевлаштовані 28,0 тис. осіб, в тому числі:
- започаткували власну справу шляхом отримання допомоги по безробіттю одноразово – 97 осіб;
- на нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат єдиного соціального внеску – 839 безробітних осіб;
– проходили професійне навчання 9,2 тис. безробітних;
– брали участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру 18,2 тис. безробітних.
Результати впровадження нових форм роботи
Протягом 2016 року Донецькою обласною службою зайнятості запроваджено новітні форми роботи із застосуванням онлайн-технологій для забезпечення комунікацій між службою та учасниками процесу працевлаштування за допомогою електронних сервісів та віддаленого користування послугами служби.
У всіх міських та районних центрах зайнятості створені та функціонують онлайн-центри з працевлаштування, які об’єднали в собі всі онлайн-розробки та нововведення, а саме:
- Відеорезюме, як форма, яка дозволяє роботодавцю отримати перше враження про кандидата без додаткових затрат часу на призначення особистої зустрічі. Станом на 01.01.2017 банк відеорезюме має в наявності 1033 ролика, на онлайн-ресурсі розміщено 317.
- Запроваджені онлайн-співбесіди з роботодавцями, які проводяться як в індивідуальній, так і в груповій формі (онлайн-аукціон претендентів). Протягом 2016 року проведено 428 співбесід, працевлаштовано 675 безробітних.
- Відеовакансії: з 296 створених майже 92% укомплектовані за сприянням служби зайнятості. Станом на 01.01.2017 на каналі відеохостінгу Youtube було розміщено 46 актуальних відеовакансій та15 відеопрезентацій роботодавців.
- Відеопрезентація учбових закладів, як елемент роботи в напрямку організації профнавчання громадян. З початку жовтня 2016 року створено та розміщено на каналі відеохостінгу Youtube 22 презентації учбових закладів.
- Організація навчання безробітних у дистанційному форматі. Донецька обласна служба зайнятості спільно з Донецьким національним університетом ім. Василя Стуса за допомогою спеціального програмного забезпечення, веб-ресурсів та ІТ-сервісів організувала навчання та підвищення кваліфікації 53 безробітних за професіями і напрямами:
- аудитори та кваліфіковані бухгалтери;
- фахівець з ефективності підприємництва;
- менеджери (управителі) з підбору, забезпечення та використання персоналу.
- Запроваджені в роботу прес-тури, як розповсюдження позитивного досвіду успішного працевлаштування безробітних в якості підприємців. Протягом 2016 року проведено 10 прес-турів по 17 містах та районах регіону.
Активна співпраця з міжнародними організаціями, а саме:
- з ПРООН в рамках проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми ВПО в Україні», де є можливість безоплатно пройти тренінги для підвищення рівня в сфері підприємництва та отримати грант на започаткування/розвиток власного бізнесу. Протягом 2016 року тренінги за навчальною програмою «Розвиток навичок підприємницької діяльності серед ВПО та місцевого населення Донецької та Луганської областей» пройшли 550 осіб, тому числі 400 – у Краматорську, 150 – у Маріуполі.
- з ПРОЕКТОМ «ТВІЙ БІЗНЕС: шаги до успіху» (при фінансовій підтримці Посольства Королевства Нідерландів в Україні, за участю Донецького національного університету ім. В.Стуса спільно з Донецьким обласним центром зайнятості) – безкоштовне онлайн-навчання основам підприємницької діяльності громадян незалежно від місця проживання. Станом на 01.01.2017 зареєструвалися і розпочали навчання 280 осіб.
- з Чеською організацією «Людина в біді» в напрямках:
- Надання малих грантів для стимулювання розвитку та створення додаткових робочих місць для осіб, які скористалися послугами та започаткували власну справу та мають понад 6 місяців успішного досвіду підприємництва.
- Створення умов для дистанційного навчання та подальшого працевлаштування осіб з інвалідністю шляхом їх навчання та облаштуванням надомних робочих місць.
- Надання малих грантів роботодавцям для створення нових робочих, які орієнтовані на ведення соціально-відповідального бізнесу та тривалий час співпрацюють з центром зайнятості.
- Створення та розвиток програм громадських та інших робіт тимчасового характеру для безробітних громадян.
- Надання грошової допомоги безробітним на період їх стажування на підприємствах після профнавчання за направленням служби зайнятості.
Інформація підготовлена Донецьким обласним центром зайнятості