Щодо заяви Вищої ради правосуддя про порядок затримання та арешту суддів

Публічне звернення Вищої ради правосуддя (далі — ВРП) до слідчих суддів, в якому вона запропонувала свою інтерпретацію Конституції України в частині гарантій суддівської недоторканості, не має юридичної сили. Наголошуємо, що при викритті суддів Національне антикорупційне бюро й надалі керуватиметься Конституцією України, яка є нормативним актом вищої юридичної сили, а також Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

17 січня 2017 року ВРП, посилаючись на статтю 482 Кримінального процесуального кодексу України, заявила про те, що застосування запобіжного заходу до  судді, спійманого на гарячому, без згоди ВРП буцімто є незаконним.

Водночас, відповідно до Закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» та нової редакції Закону «Про судоустрій і статус суддів», які набули чинності 30 вересня 2016 року, затримання та арешт судді у випадках, якщо його здійснено під час або відразу ж після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, може відбуватися без згоди ВРП.

Перше затримання за новими правилами детективи НАБУ здійснили 7 жовтня. Тоді на місці злочину детективи Бюро  затримали суддю Жовтневого районного суду міста Дніпро.

Фото: ncru.gov.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *