Глава УГКЦ з нагоди 25-річчя Гімназії ім. Шептицьких: «Ми дякуємо Богу, що обрав нашу Церкву, аби воскресити католицьку освіту в Україні»
Боже Слово, яке Господь нам посилає для духовної поживи, в цю суботу містить у собі три різні теми. На початку Євангельського читання ми чули слово про покаяння і прощення. Каже Господь: «Вважайте на самих себе. Якщо брат згрішить проти тебе, докори йому, а як покається – прости. Скільки би він не просив прощення – завжди прощай». Далі ми чуємо слово про віру: апостоли, які бачили між собою і чули це воплочене Боже Слово говорили: «Збільши нашу віру». А завершується читання словом про служіння слуг, які покликані виконати те, що їм наказано, а слава за це – не їм, а тому, хто їх покликав до цього служіння.
28 січня в храмі Пресвятої Євхаристії у Львові розпочав свою проповідь на Архиєрейській Божественній Літургії Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Спільна літургійна молитва відбулася з нагоди 25-річчя створення першої греко-католицької школи в Україні: Гімназії імені Шептицьких.
Що спільного між цими трьома елементами навчання Христа? «Відповідь на це надзвичайно глибока для нас, тих які зібралися на цю святкову подячну Літургію, – пояснив Блаженніший Святослав. – Кажучи про милосердя, покаяння і прощення, Ісус відкриває нам основні засади божественної педагогіки».
Тож, за його словами, метою усього діла спасіння, яке Син Божий прийшов вчинити, – не засудити людину за незнання, немочі, гріхи: «Він об’являє нам Бога, як батька, який шукає в кожному з нас тільки добре і допомагає нам побороти зле. Мета божественної педагогіки – людина здатна любити, людина, яку Бог сотворив для любові на свій образ і свою подобу». Так, як батько і мати тішаться, коли їхня дитина росте і розвивається, так само тішиться Бог, коли ми зростаємо в любові в божественному синівстві.
За словами Предстоятеля Церкви, основним із елементів християнського виховання є навчання зростати у вірі. «Тому кожен вихователь, кожна мати і батько, які прагнуть виховати повноцінну зрілу людину, найперше повинні вірити в Бога. А це означає прийняти від Нього силу і здатність здійснити все те, що Він прагне вчинити для наших дітей. Віра, яку сповідуємо, підтверджуємо, свідчимо нашими ділами є воплоченою любов’ю. Усі методи освіти і виховання, які є скарбницею Вселенської Католицької Церкви та УГКЦ є воплоченою Божою любов’ю. У наших стараннях і трудах Божа любов вчить критично думати, дає сили рости і розвиватися. Бо без віри – немає освіти і виховання, так само, як без любові неможливо виховати зрілу людину», – додав Очільник УГКЦ.
Блаженніший Святослав наголосив, що в той період, коли започатковувалася гімназія, були ще часи Радянського Союзу, який вже розвалювався. Тож, на думку проповідника, створення католицької школи у Львові було пророчим актом.
«Ми сьогодні в цій Божественній Літургії переживаємо кульмінацію святкувань. Бо за вченням Церкви, Літургія і Євхаристія є джерелом і вершиною християнського життя. Ми дякуємо Богу, що обрав нашу Церкву аби воскресити католицьку освіту в Україні, яку Він потім дарував, воскрешав в інших спільнотах, в інших Церквах і містах», – сказав він.
Він також подякував всім, хто трудився на ниві католицької освіти і виховання. Крім цього він склав слова подяки батькам вихованців гімназії за те, що доручали і довіряли колективу педагогів гімназії виховувати своїх дітей: «Відомо, що сюди батьки відсилали вчитися дітей не тільки із Львівщини, а й зі Сходу, Півдня, Центру України. Бачимо, що батьки вірили і шукали для своїх дітей найкращого християнського навчального закладу. Дякую вам за довіру, бо довіряєте найдорожче, що у вас є».
Він також подякував учням: «Ми у вас віримо, любимо так, як любить вас Господь. Ми бачимо, що ви багато можете, але ви ще так багато повинні працювати. Вважайте на себе у вашій молитві, праці, навчанні».
Наостанок Глава Церкви подякував випускникам: «Без цієї гімназії ми би не мали більшості тих священиків, які сьогодні служать біля престолу. Наші владики, які на своїх плечах винесли многостраждальну мученицьку Церкву бачили що, аби змінити пострадянське суспільство потрібно змінити людину, яка би могла будувати нову вільну незалежну Україну. Без вільного мудрого українця немає незалежної України. Нехай покровителі гімназії блаженний Климентій і праведний Андрей Шептицькі моляться і опікуються вами, стоячи перед престолом Всевишнього».
Наприкінці усіх, хто долучилися до розбудови і розвитку гімназії Глава Церкви нагородив Патріаршими грамотами.
Того дня у храмі разом молилися: Архиєпископ Клаудіо Гуджеротті, Апостольський нунцій в Україні, владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ, владика Степан (Меньок), Екзарх Донецький УГКЦ, владика Василь (Тучапець), Екзарх Харківський УГКЦ, Христина Манн, президент СЕЕС (Комітет католицької освіти в Європі), Юрій Решетніков, заступник голови Громадської ради релігійних організацій при МОН, о. Кароль Манік, провінційний настоятель отців салезіан в Україні, с. Христофора Буштин, голова Комісії УГКЦ у справах освіти і виховання, та інші.
Департамент інформації УГКЦ