Подружжя з Австралії безкоштовно вчить англійської українських бійців

Австралійська родина Тетяна і Джаред Вітборни разом із сином та дочкою приїхали на рік до Львова і організували тут безкоштовні курси англійської мови для демобілізованих бійців і їхніх рідних, а також для вихованців однієї зі шкіл-інтернатів.

За словами австралійців, вони бодай у такий спосіб хочуть допомогти Україні у важкий час, передає Радіо Свобода.

Охочих вчити англійську мову у Центрі надання послуг учасникам АТО чимало. Окрім демобілізованих бійців, були і дружини учасників АТО. Більшість мають початкові знання з англійської, але хотіли б розмовляти.

Тетяна, вчитель музики за фахом, і Джаред, юрист, одружені двадцять років. Вона австралійка у третьому поколінні. Тетяна українка за походженням, її дідусь і бабуся виїхали зі Львова у 1939 році у Польщу. Дідусь працював ветеринаром, відповідно завжди мав спирт, розповідає Тетяна. Про це знали енкаведисти і приходили почастуватись. Одного вечора, коли ті напились до безтями, дідусь Тетяни заглянув у їхні папери, там знайшов своє ім’я на виселення у Сибір. Сім’я терміново виїхала у Польщу, а в 1942 році – приїхала в Австралію. Тоді мамі Тетяни було сім років. Знання української мови, любов до України, історії, культури рідні передали Тетяні, а вона своїм двом дітям – 15-річній Софії і 12-річному Лесику, а також чоловіку, який є австралійцем у сьомому поколінні.

«Ми дуже стараємось зберегти українську мову в Австралії, це важко в англомовному середовищі. Щодня стараємось читати українською. Поза вірою в Бога, це друга важлива річ – українська мова. Я пишаюсь українським походженням, це головна річ – культура, мова. Це ціле серце культури. Якщо вмієш ліпити вареники чи носиш вишиванку, це не показує твою українськість. Мова відкриває історію, нашу культуру», – каже Тетяна.

Подружжя здало своє помешкання в Сіднеї і за гроші з оренди наймає житло у Львові, організувало безкоштовні курси англійської не лише для бійців, але й для учнів школи, яку відвідують їхні діти у Львові, і для вихованців школи-інтернату, створили також і драматичний англомовний клуб.

Нагадаємо, в Україну прибули добровольці зі США, які навчатимуть дітей по селах англійської.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *