Блокада Донбасу: Плани Кремля в матеріалах SurkovLeaks

У мережі й на телебаченні киплять пристрасті довкола блокади групою активістів залізниці. На фоні полярності думок щодо правильності дій учасників акції між українцями пробігла чорна кішка. Одні вважають, що неможливо торгувати з окупованими територіями і отримувати «по бартеру» снаряди, які забирають життя наших громадян, інші, навпаки, нарешті усвідомили, що відлуння війни може докотитися й до них віяловими відключеннями і холодними без опалення будинками.

Виникнення таких міжусобиць передусім пов’язане з відсутністю діалогу влади з народом. Влада не змогла за 3 роки війни пояснити українському народу, що ми маємо від торгівлі з окупантом і до яких наслідків може призвести розірвання економічних відносин.

Ми не хочемо брати участі у цих інтернет-баталіях, адже сподіваємося, що Указ Президента України Порошенка П. О. «Про невідкладні заходи з нейтралізації загроз енергетичній безпеці України та посилення захисту критичної інфраструктури» приведе до чітко прописаних законодавчих норм і правил одночасно з прийняттям вольових рішень.

Важко сказати, чи думало РНБО України про ризики можливої блокади раніше, бо вона могла початися з участю жителів тимчасово окупованої території — тільки уже по той бік лінії розмежування. На кого б тоді кивав Кабінет міністрів?!

Наш супротивник, в особі кремлівського керівництва, виявився розумнішим, все продумав. Так, ще у середині 2014 року, відразу після самопроголошення фейкових утворень «днр» і «лнр», Росія аналізувала ситуацію з можливою економічною блокадою. Але, зараз це прозвучить парадоксально, розглядався варіант «Україна заблокувала постачання в ОРДЛО», а не як ми маємо по факту — блокаду постачання із ОРДЛО.

Завдяки зламу українськими хактивістами листування помічника президента РФ Владислава Суркова, отримали величезний об’єм документів. У результаті аналізу поштової скриньки команда InformNapalm пролила світло на плани Росії з дестабілізації ситуації в Україні. У нашій публікації першої частини аналізу дампу Суркова була згадка про наявність документу під назвою «Про ризики економічної блокади ЛНР і ДНР».

Лист з таким вкладенням прийшов на поштову скриньку Суркова 18.06.2014 від Авдєєнко В. М. (Avdeenko_VN@gov.ru). На той час Авдєєнко Володимир Миколайович був начальником Департаменту управління адміністрації президента Росії із соціально-економічної співпраці з країнами СНД, Абхазією і т. зв. Південною Осетією (окуповані території Грузії). Крім цього, Володимир Авдєєнко курував економічну складову відносин з фейковими «днр» і «лнр». До кінця 2014 року з російських ЗМІ стало відомо про його звільнення з цієї посади.

Отже, який аналіз надав Авдєєнко Суркову, чого боялося російське керівництво і які альтернативні рішення бачило для себе:

  • Блокада постачання залізорудного концентрату з Дніпропетровської та Запорізької областей для металургійних підприємств Донбасу. 

Вирішення такої ресурсної загрози бачили в альтернативному постачанні з Бєлгородської області, де є великі запаси залізних руд, Росії довелося б збільшити видобуток і організувати постачання залізницею на Донбас.

Стойленський ГЗК, Бєлгородська область

Тепер зрозуміло, чому так спішно почали будувати залізничне полотно в обхід України, яке зв’яже між собою станції Журавка — Міллерово (докладніше можна прочитати тут: посилання1посилання 2посилання 3).

  • Енергетична блокада окупованого Донбасу

За даними вказаного вище документу, до 30% електроенергії в балансі Донбасу постачається Запорізькою АЕС і ГЕС. Розв’язання проблеми постачання електроенергії бачили в будівництві енергомосту — 300-кілометрової високовольтної лінії (ВЛ) 500 кВ від Ростовської АЕС до підстанції «Ростовська» і ВЛ 500 кВ від підстанції «Ростовська» до підстанції «Шахти» (87,8 км), а також за рахунок посилення зв’язків: 500 кВ від підстанції «Шахти» до підстанції «Перемога» Свердловського району Луганської області і 330 кВ від підстанції «Ростовська» до підстанції «Південна»-Харцизька Донецької області, додаткових ліній протяжністю 84 і 105 км, відповідно.

Розглядали також збільшення перетоки потужності з боку Воронезької енергосистеми (Об’єднана енергетична система Центра) за рахунок будівництва другого ланцюга ВЛ 500 кВ Нововоронезька АЕС — підстанція Донбаська, загальною протяжністю 345 км.

Ось за що могли заплатити російські платники податків. А як інакше? Країна-окупант має утримувати незаконно загарбані території.

  • Блокада експортних постачань на території України

Відповідно до документа, до 20% експорту готової продукції (передусім – метал та вироби з нього, а також продукція машинобудування) постачалось із Донбасу через територію України з виходом на порт м. Миколаїв. Навіть розглядаючи відвантаження через порт м. Маріуполь  (Прим.ред: на момент написання документу Маріуполь був в окупації), однаково потрібна була перебудова логістики.

Підтвердити сказане вище можна даними зведеної таблиці, яку отримали в результаті успішної операції зламу Українськими Кібервійськами пошти т. зв. «мінтрансу» терористичної організації «днр». Ми говорили про відвантаження залізницею на експорт продукції Єнакіївського метзаводу та Алчевського меткомбінату в українські порти та країни Євросоюзу.

Отже, ми показали стурбованість російського керівництва можливим впливом блокади на економіку псевдореспублік. Нас також цікавить, чи проводить наше Міністерство з питань тимчасово окупованих територій подібні аналізи, чи займається стратегічним плануванням. Все сказане вище можна оцінювати як натяк, але не треба забувати, що ворог розумний і всі ці ходи, на відміну від нас, прорахував ще три роки тому.

Автор: Victory Krm 

Інформація підготовлена спеціально для сайту InformNapalm.org. При повному або частковому використанні матеріалу активне посилання на автора і статтю на сайті обов’язкове.
(Creative Commons — Attribution 4.0 International — CC BY 4.0 )

Щоб оперативно отримувати сповіщення про нові розслідування InformNapalm, підписуйтеся на сторінки нашої спільноти у соцмережах Фейсбук та Твіттер.

Закликаємо читачів активно ділитися нашими публікаціями в соціальних мережах. Винесення матеріалів розслідувань в публічну площину здатне переломити хід інформаційного та бойового протистояння.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *