Відбулися «Дні Східних обрядів» у міжнародній семінарії Згромадження Воплоченого Слова
6 – 7 березня в семінарії Згромадження Воплоченого Слова, що в містечку Монтефіясконе (Італія), пройшли сьомі «Дні Східних обрядів», метою яких є поглибити знання традиції Християнського Сходу.
Щорічне проведення «Днів Східних обрядів» вже стало доброю і незмінною традицією, що дозволяє всім членам чернечої родини більше пізнати традицію Східних Церков.
Цьогорічною загальною темою «Східних днів» була «Єдність у різноманітності». Різноманітність, як навчає Декрет про екуменізм “Unitatis redintegratio”, «є багатством Церкви, а не зубожінням… єдність у тому що є суттю віри і догм; однак різниця у способі служіння Святої Літургії, різноманітність між Церквами свого права, які зберігаючи свою власну ідентичність і автономію щодо партикулярних законів, об’єднуються в Одну, Святу, Католицьку і Апостольську Церкву Христа» (Unitatis redintegratio, п. 16).
Через неправильне розуміння різноманітності у Церкві, як навчає Директорія Східної гілки Згромадження, «існує багато небезпек які зазіхають на єдність Церкви. Є такі що сповідують фальшиву діалектику між обрядами, нібито вони змагаються між собою, створюючи конкуренцію; багато разів намагається створити ієрархічний порядок із недозволеним або неадекватним підпорядкування між літургійними обрядами. У інших випадках є спроби «реформувати» обряди і звичаї змішуючи між собою деякі елементи обрядів» (Директорія Східної гілки ЗВС, п. 33).
Отже, першого дня були представлені наступні теми: «Єдність у різноманітності, як вияв вселенськості Церкви», «Чернечі обіти в навчанні Святих Отців Сходу і Заходу», «Літургійно-молитовні жести», «Єдність та продовження повчань святого Йоана Дамаскина у творах святого Томи Аквінського», «Вшанування Пресвятої Богородиці в літургійному році різних християнських традицій». Цей перший день конференцій закінчився Божественною Літургією у коптійському обряді.
Другого дня заходу, також відбулися чотири конференції: «Молитовний спосіб містичної молитви (споглядання) згідно Східної традиції», «„Святі канони”, як джерело канонічного права першого тисячоліття, для всієї Церкви як Сходу так і Заходу», «Світло Заходу – святий Тома Аквінський у Візантії», і, на завершення, історик пан Олег Циновський ознайомив всіх учасників із хресним шляхом ісповідника віри – Патріарха Йосифа (Сліпого). По закінченні конференційної частини, усі разом помолилися у візантійському обряді Літургію Напередосвячених Дарів якою і завершилися цьогорічні «Дні Східних обрядів».
Такий захід пов'язаний із специфічною метою Згромадження – «інкультурація Євангелія» (п. 5 Конституцій ЗВС), тобто несення Христа і Його Євангелія (Доброї Новини) у всі сфери життя людини. Саме тому члени Згромадження, відправляючись на місійну працю в різні країни світу, приймають культуру притаманну тій місцевості, що також стосується і церковного обряду.
Згромадження служить не тільки в західному, римському обряді (Римо-Католицької Церкви), але також у східних обрядах: коптійському (Єгипет) та візантійському (Україна та Росія).
Прес-центр Згромадження з Італії