Верховна Рада України проголосувала за проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо удосконалення механізмів забезпечення завдань кримінального провадження)» (ВІДЕО)

У четвер, 16 березня 2017 року, Верховна Рада України 252 голосами проголосувала за проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо удосконалення механізмів забезпечення завдань кримінального провадження)» (№ 5610).

Спілкуючись з представниками ЗМІ, Юрій Луценко зазначив, що «Генеральна прокуратура України і до сьогоднішнього дня мала можливість за рішенням суду розпочинати заочне досудове слідство щодо осіб, які підпадають під два критерії: перше – переховуються за кордоном від слідства більше 6 місяців, другий критерій – їхні дії мають ознаки злочинів згідно переліку особливо тяжких злочинів».

Також Генеральний прокурор спростував чутки, що «під цей закон може потрапити простий українець, якого запідозрять у шахрайстві, крадіжці, несплаті податків».

«По цьому закону можуть бути засуджені лише ті, хто вкрав мільярди, хто вбив людей, хто зрадив державу та вчинив інші особливо тяжкі злочини і не менше 6 місяців переховується за кордоном», – наголосив Юрій Луценко і додав, що «цей закон направлений на «злодійську еліту», яка втекла з України».

Генеральний прокурор зауважив, що якби депутати не проголосували за зазначений законопроект, то понад 800 справ заочного засудження, які знаходяться на стадії досудового слідства ГПУ, були б закриті, а справи, які вже направлені до суду, не були б там розглянуті. «Відтак справа Януковича, яка у цей вівторок, 14 березня, пішла до суду буде розглядатись в судовому заочному засудженні і жодної лазівки для захисту, в тому числі для їх використання в українських та європейських судах, цей закон не залишив», – підкреслив Юрій Луценко.

Також Генеральний прокурор зазначив, що дія даного закону завершиться зі створенням Державного бюро розслідувань.

Юрій Луценко повідомив, що за попередньою редакцією закону «до 15 квітня поточного року треба було не тільки передати справи в суд, але й закінчити судовий розгляд», а цей закон дав можливість далі працювати судам.

«Сьогодні депутати прийняли досконалий закон, дали можливість протягом цього року відправити справи до суду, а суду – без обмеження термінів проводити свою роботу, аби визначитись із покаранням винних», – резюмував Генеральний прокурор.

 

 

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *