Парафія святої Анни УГКЦ м. Остинтаун, штат Огайо (США) простягає руку менш привілейованим в рік «дияконії»
19 березня 2017 року – Хрестопоклінну неділю – в Церкві св. Анни УГКЦ м. Остинтаун, штат Огайо Єпархії святого Йосафата в Пармі відбувся обід для жителів та працівників «Місії порятунку Долини Магоунінг» в якості парафіяльного соціального проекту з нагоди святкування цього року 50-ліття церкви.
Біля 150 людей з Єпархії святого Йосафата в Пармі та з-поза її меж взяли участь в неділю, 19 березня 2017 р. Б., в обіді в українській греко-католицькій парафії святої Анни, організованого для жителів та працівників «Місії порятунку Долини Магоунінг» м. Янгстаун, штат Огайо. Цей соціальний проект, організований парафією під керівництвом її пароха, о. Любомира Жибака, а також парафіяльного диякона Томаса Бурого, був частиною святкувань цього року 50-ліття парафії, що також співпало в Українській Греко-Католицькій Церкві з роком «дияконії», присвяченого служінню ближньому.
День розпочався в парафіяльному храмі інформативною презентацією працівниками та жителями «Місії порятунку» під керівництвом її виконавчого директора, п. Джима Ешмона. Опісля відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Богдан (Данило), єпископ Єпархії святого Йосафата в Пармі УГКЦ, якому співслужили: о. Любомир Жибак, о. Браян Еймен, парох візантійської католицької церкви Святого Атанасія Великого м. Індіанаполіс, штат Індіана, диякон Мирон Шпак з Церкви Пресвятої Трійці УГКЦ м. Карнегі, штат Пенсільванія, диякон Тревор Фернандес із церкви Святого архангела Михаїла УГКЦ м. Росфорд, штат Огайо, та диякон Григорій Лоя з візантійської католицької церкви Святого Миколая м. Барбертон, штат Огайо. У Євхаристійному Богослужінні, яке також завершило щорічні великопісні реколекції для молоді, які вже традиційно відбуваються в Церкві святої Анни у третю суботу та неділю Великого Посту, крім учасників реколекцій також взяли участь гості з «Місії Порятунку», парафіяни Церкви святої Анни та Церкви Пресвятої Трійці УГКЦ з м. Янгстауна, штат Огайо та деякі інші гості. У своїй проповіді під час Літургії, владика Богдан наголосив на важливості служіння ближнім, особливо менш привілейованим, рівно ж акцентуючи увагу на тому, що саме Христос через свій хрест врятував людство, а не певні людські бажання.
Після Літургії всіх було запрошено до прилеглого парафіяльного залу на смачний обід, приготовлений парафіянами церкви. Особливої подяки заслуговують наступні парафіяни Церкви святої Анни, без яких ця особлива трапеза не вдалася б, а саме: дружина диякона Томаса Бурого, Шарлін та їх син Коул; Лілія Ясновська та її син Павло; Брендон та Британі Бурі; Мирон і Тамара Ліщак та їх син Олександр; Браян і Френ Чедвік; Павло Нахім; Керол Еліас; Керол Калоська та Джойс Будинська. Парафіяни церкви також зібрали два великих контейнери різних предметів, які мають найбільший попит серед жителів «Місії порятунку».
Розмірковуючи над цим особливим заходом, о. Любомир Жибак зазначив: «Коли Господь відкупив людство, Він не чекав допоки люди звернуться до Нього, але став Тим, Хто простягнув Свою руку до нас першим. Це так просто в наш час – зрештою так завжди було – бути християнином на слові. Виклик настає тоді, коли потрібно воплочувати свою віру на ділі. Більшість людей в світі мають щастя мати дах над головою та їжу на столі. Проте, існують люди, яким з різних причин пощастило менше, ніж більшості з нас. Саме цим людям, які мають ту ж саму гідність, як і ми та кого Господь любить тією ж любов'ю, як і нас ми зобов'язані простягати свою руку та допомагати. Ми покликані скеровувати до них любов, а не осуд. Саме тому я щиро сподіваюся, що завдяки цьому обідові, який ми організували для цих людей в нашій парафії, ми змогли донести до наших братів і сестер з «Місії порятунку» добру новину про те, що Господь їх любить, що ми їх любимо і що двері нашої церкви завжди відкриті для них – не тільки під час Великого Посту, не тільки протягом року «дияконії», який ми, українські греко-католики, святкуємо цими днями, але завжди. Саме так ми будемо в змозі виконати своє християнське покликання любові нашого Господа та ближнього, відповідаючи таким чином нашому Господеві, Який простягнув Свою руку до нас першим».
Урочисте святкування 50-ліття церкви святої Анни відбудеться в неділю, 25 червня 2017 року – в день, коли церква була освячена покійним архиєпископом філадельфійським УГКЦ Амвросієм (Сенишиним) в 1967 році – яке розпочнеться Архиєрейською Божественною Літургією, після чого відбудеться бенкет в парафіяльному залі.
Довідка: «Місія порятунку Долини Магоунінг» є місцем тимчасового житла, основаного на вірі, що забезпечує людей їжею, консультаціями, послугами підтримки, а також, в дусі Христа, допомагає знедоленим чоловікам, жінкам та дітям, незалежно від соціального стану та віросповідання. Виконавчим директором місії на даний час є п. Джим Ешмон.
Департамент інформації УГКЦ