Український фотограф одягнув іноземців у старовинні вишиванки
Український фотограф з Тернополя Тарас Хлібович ламає стереотипи щодо українського національного одягу. Він стовори серію світлин іноземців у вишиванках: на фото студенти з Іраку, Марокко, Нігерії, Індії. Про те, як працював над цим проектом фотограф розповів виданню PRO.te.ua.
«Ми маємо різні стереотипи в головах, один з них стосується автентичного українського одягу. – розповів Тарас. – Згідно цього стереотипу, на фотографіях українського національного одягу мають бути красиві дівчата обов’язково на фоні старовинного реманенту, дерев’яних хат під солом’яною стріхою на купі сіна чи соломи. Але ж ми живемо в іншому часі, в світі електронних ґаджетів, мобільного інтернету, доповненої та віртуальної реальності, ми їздимо на німецьких і японських автомобілях, у нас вчаться студенти різних рас з різних країн. Думаю, що чорношкірий студент зі смартфоном в руках, але одягнений в столітній автентичний одяг, виглядає актуально і живіше, тим самим підкреслюючи, що давнє народне ужиткове мистецтво все ще живе».
Під час зйомки автор запитував студентів про їх враження від українського одягу, що є спільного з їх рідним національним одягом. Наприклад, фасон чоловічих сорочок близький до фасону сорочок, які носять в арабських країнах. Що найбільше студентам подобалося – це вишивка, кольорова, різноманітна.
«Якщо сказати, що український одяг пасує іноземним студентам, то це нічого не сказати. Відчув легенький шок, коли побачив дівчину Сару Аек з Марокко в традиційній українській хустині – більш українського обличчя в обрамленні цієї хустини не бачив. Студент з Іраку з хіпстерською борідкою в українському одязі виглядав настільки натурально, що можна міцно задуматися над запитанням – як насправді виглядає 100-відсотковий українець», — пригадує Тарас Хлібович.
Одяг для зйомки йому надала етногалерея «Спадок» родини Демкур — це були експонати, яким більше сотні років.
Нагадаємо, британська поп-зірка одягла вишиванку у новому кліпі.