Забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб з інвалідністю та постраждалих учасників антитерористичної операції

З метою сприяння посилення соціального захисту осіб з інвалідністю та постраждалих учасників антитерористичної операції, забезпеченню надання санаторно-курортних послуг на більш якісному рівні, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 01.03.2017 № 110 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками, та внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від  22 лютого 2006 № 187 і від 31 березня 2015 № 200».

Відтепер санаторно-курортне лікування осіб з інвалідністю від загального захворювання та з дитинства (в тому числі осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) та постраждалих учасників антитерористичної операції здійснюється шляхом безготівково перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги відповідно до укладених договорів щодо забезпечення путівкою шляхом відшкодування її вартості у розмірі встановленої граничної вартості путівки. Гранична вартість путівки визначається щороку Міністерством соціальної політики України за погодженням з Міністерством фінансів України. Крім цього, перелік базових послуг, які мають надаватися особам відповідно до медичних рекомендацій та входять до вартості путівки, затверджується Мінсоцполітики.

Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, відповідно до особистої заяви та медичної довідки за формою № 070/о.

Порядками передбачено самостійний вибір пільговою категорією громадян санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування, далі необхідно звернутися до управління соціального захисту населення, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. За результатами перевірки санаторно-курортного закладу на відповідність укладається трьохсторонній договір, на підставі якого передбачено безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.

Департамент соціального захисту населення

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *