Перед тим як майбутнє…

Нашим співрозмовни…

Я мрію, навчаю, пишу…

Сьогодні ми виріши…

Часи та світи для…

Сьогодні ми виріши…

Час невпинно диктує моду…

Різні часи - різні…

ПРОДАЖ УКРАЇНСЬКОЇ ЗЕМЛІ –…

Закон, котрий дозво…

ЗЕМЕЛЬНА АФЕРА

Вночі, як злодії. В…

Війни, пошесть та бунти.…

Інтерв'ю з Іриною …

Українська земля — не…

Українська земля —…

«
»

Екзит-пол: влада у Польщі міняється

Екзит-пол: влада у Польщі міняється

  • 26 жовтня 2015


Getty

Партія Ярослава Качинського висунула в прем’єри Беату Шидло

Консервативна партія “Право і справедливість” виграла парламентські вибори, які пройшли у Польщі в неділю.

Згідно з даними екзит-полу, проведеного фірмою IPSOS, ця сила здобуде 242 мандати депутатів Сейму з 460 і вперше з часів відновлення демократії у Польщі в 1989 році зможе сформувати уряд самотужки, без коаліціантів.

Чинна глава уряду Ева Копач з центристської “Громадянської платформи” визнала поразку своєї партії.

Протягом виборчої кампанії “Право і справедливість” називало кандидатом на пост майбутнього прем’єра 52-річну Беату Шидло.

Перше місце

“Право і справедливість” лідирувала у передвиборчих соцопитуваннях, однак до останнього моменту інтригою залишалася точна кількість мандатів, які здобуде партія.

Найімовірнішим варіантом спостерігачі називали формування нею коаліції з котроюсь з менших партій, які пройдуть до Сейму. Не виключали і варіант формування коаліції “всіх проти “Права і справедливості”.

Однак 39% голосів, які прогнозує “Праву і справедливості” екзит-пол, означають, що ця партія зможе сформувати уряд самотужки.

Висуванець цієї сили Анджей Дуда несподівано переміг на травневих президентських виборах.

Бити тих, хто впали, ніхто не буде. Навіть якщо вони впали з власної вини, і правильноЯрослав Качинський, лідер “Права і справедливості”

Невдовзі “Право і справедливість” фактично сконцентрує в руках владу в Польщі.

Лідер цієї партії Ярослав Качинський присвятив перемогу своєму братові, екс-президентові Польщі Лехові Качинському, який у 2010 році загинув в авіакатастрофі поблизу російського Смоленська.

У післявиборчій промові він заочно відповів на закиди опонентів, які передрікали, що ймовірна перемога “Права і справедливості” призведе до політичного реваншу та переслідування опонентів.

“Бити тих, хто впали, ніхто не буде. Навіть якщо вони впали з власної вини, і правильно”, – заявив пан Качинський у виборчому штабі.

Шидло і Качинський

“Право і справедливість” у своїй риториці протягом кампанії зверталася передусім до мешканців сіл та малих містечок, а також тих поляків, які не відчули на своєму добробуті наслідків економічного зросту, який протягом останніх років фіксує статистика.

Кандидатом у прем’єри ця партія висунула 52-річну партійну функціонерку Беату Шидло.

Таким чином, кажуть спостерігачі, “Право і справедливість” відводила на другий план Ярослава Качинського , відомого своєю надміру радикальною риторикою.

Getty

На виборчі дільниці прийшло трохи більше половини поляків

Утім, спостерігачі кажуть, що визначальний вплив на політику наступного уряду справлятиме саме пан Качинський, а кілька впливових польських тижневиків у понеділок розмістили на обкладинках саме його зображення.

“Право і справедливість” проводили кампанію з гаслами збільшення соціальної підтримки найбіднішим, обіцянками масштабного будівництва соціального житла та пом’якшення податкового тиску на найбідніших громадян Польщі, а також збільшення витрат на армію.

Опоненти та незалежні економічні експерти сумнівалися в тому, що польський бюджет має достатньо ресурсів для реалізації цих програм.

Крім того, від нової влади очікують жорсткішої позиції у питанні щодо прийому Польщею мігрантів з Близького Сходу: нещодавно Ярослав Качинський заявив, що частина з них можуть принести до країни небезпечні хвороби.

Нова опозиція

Найбільшою опозиційною партією після восьми років перебування при владі стане центристська “Громадянська платформа”, яка здобула на виборах 23,4% голосів.

“Ми не втратили ці вісім років. Польща сьогодні виглядає значно краще, ніж вісім років тому… У такому стані ми залишаємо Польщу тим, хто сьогодні виграв вибори”, – заявила вона у виборчому штабі “Громадянської платформи”.

Під час урядування цієї партії Польща впоралася з наслідками економічної кризи краще за абсолютну більшість країн ЄС, однак, кажуть спостерігачі, виборцям могла “набриднути” нинішня політична еліта, а “Платформа” не змогла гідно відповісти на суспільний запит щодо оновлення влади.

APAFP

Еву Копач (Л) змінить у прем’єрському кріслі Беата Шидло

Негативно вплинула на рейтинг цієї партії і низка скандалів, пов’язаних з її діячами. Зокрема, внаслідок систематичного прослуховування розмов польських політиків в одному в варшавських ресторанів, з активної політики відійшли одразу кілька фігур першої величини, зокрема, екс-міністр закордонних справ Радослав Сікорський.

Хто ще?

Крім двох “великих” партій до Сейму проходять партія рок-музиканта Павла Кукіза “Кукіз-15” (9%), та новостворена партія “Сучасна” (7,1%).

На межі 5-відсоткового бар’єру проходження до Сейму перебувають Польська народна партія (5,2%) та радикальна партія КОРВіН (4,9%).

Шанси потрапити до Сейму зберігає “Об’єднана лівиця”. Дані екзит-полу прогнозують їй 6,6% голосів, однак бар’єр для блоків становить у Польщі 8%.

Явка на польських виборах становила 51,6%.

Очікується, що остаточні результати Державна виборча комісія оприлюднить у вівторок.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *