Активісти пропонують створити у Маріуполі військово-цивільну адміністрацію

На сайті Президента зареєстрували відповідну петицію. Тим часом КВУ виступають проти проведення виборів в Маріуполі і Красноармійську 15 листопада 

Вчора на сайті президента була зареєстрована відповідна електронна петиція. Автор документа, Сергій Корюков, пояснює свою пропозицію винятковою геополітичною позицією міста. У петиції він також закликає включити до складу цієї військово-цивільної адміністрації керівництво добровольчих підрозділів «Азов», «Донбас» та інших. А також звільнити та притягнути до відповідальності членів Центрвиборчкому і керівництво друкарні «Приазовський робочий», яких автор петиції вважає винними у зриві виборів в Маріуполі. Для того, щоб петицію розглянув Президент України, необхідно зібрати 25 000 підписів протягом 3-х місяців.

У Комітеті виборців України виступають проти проведення виборів в Маріуполі і Красноармійську 15 листопада, і пропонують провести їх у наступному році. Про це повідомив виконавчий директор Донецької обласної організації Комітету виборців України Сергій Ткаченко. За його словами, виборчий процес в Маріуполі і Красноармійську краще перезавантажити з самого початку і провести в 2016 році.

«Ми закликаємо не проводити вибори 15 листопада в Маріуполі і Красноармійську Неправильно буде вважати, що причина зриву виборів полягає лише в бюлетенях, які були надруковані, але не передані в дільничні виборчі комісії Адже насправді процедурні помилки і порушення з боку територіальних виборчих комісій мали системний характер протягом тривалого часу», — повідомив він.

За словами Ткаченка, причини зриву виборів в Маріуполі і Красноармійську  «є політичними, а не процедурними». Оскільки гостре політичне протистояння між різними суб’єктами виборчого процесу створювало на різних етапах перешкоди, які не можна подолати правовим способом. Тут треба починати все заново, з формування комісій, висунення кандидатів та проведення агітації, — вважають експерти. Інакше є ризик повторити вже допущені помилки.

У МВС вважають главу Центрвиборчкому Михайла Охендовського причетним до порушень законодавства, через яких не відбулися вибори в Маріуполі. Про це повідомляє Громадьке телебачення з посиланням на радника міністра внутрішніх справ Івана Стойка.

«Там відбувалися великі порушення і головою ТВК, зокрема, в Маріуполі, і, на мій погляд, керівником Центрвиборчкому, який повинен був реагувати на це Незалежно від статусу, від посади будуть всі допитані і вже крапку поставить слідство», —- повідомив Стойко. МВС вже порушило кримінальні виробництва за фактом перешкоджання здійсненню виборчого права в Красноармійську та Сватове. Що стосується Маріуполя, то зараз виробництво триває, справа занесено до єдиного реєстру досудових розслідувань, але статтю, за якою його повинні класифікувати, ще не визначили.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *