В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Онлайн перегляд концерту на…

Щорічний Фестиваль …

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

«
»

Україна продовжує відводити озброєння від лінії розмежування

У зоні АТО Спільний центр контролю та координції (СЦКК) спільно зі спостерігачами місії ОБСЄ продовжують процес верифікації озброєння відведеного від лінії розмежування

Як повідомляє прес-служба Міністерства оборони, все відбувається у відповідності до доповнень до Комплексу заходів щодо виконання Мінських домовленостей.

У Донецькій області відбувається відвід танків, артилерії калібру до 100 міліметрів та мінометів калібру до 120 міліметрів від лінії зіткнення.
Верифікація відведеного озброєнняфото МО

Зокрема, учора на Донеччині патрулі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ разом з офіцерами української групи СЦКК під час робочої поїздки перевірили наявність танків у одному з районів за визначеними координатами. Додамо, що патрулі СММ ОБСЄ виконують поставлені перед ними завдання за повного сприяння сил АТО.

Міжнародні спостерігачі отримали безперешкодний доступ до району зберігання відведеної техніки, можливість перевірити серійні номери озброєння, як це визначено у планах верифікації. Також міжнародні спостерігачі поспілкувались з особовим складом танкового підрозділу сил АТО.

«Попри окремі провокації незаконних збройних формувань ОРДО/ОРЛО, українська сторона продовжує виконувати Мінські домовленості та забезпечує чітке та прозоре виконання графіку відведення озброєння, про що сьогодні могли впевнитись спостерігачі ОБСЄ», — зазначив керівник української сторони СЦКК генерал-майор Борис Кременецький.
Спільна робота СЦКК та місії ОБСЄфото МО

У вчорашньому звіті місії ОБСЄ в Україні підтверджується інформація про присутність всієї зброї, що була зареєстрована спостерігачами раніше, у належних місцях зберігання.

У той же час, під час перевірки відведення озброєння на території, контрольованої так званою «ДНР», в одному місці зберігання спостерігачі відмітили відсутність п’яті танків, замість яких у наявності була та ж кількість танків, але з іншими реєстраційними номерами. В іншому місці була відсутня одна САУ калібром 122 мм. У звіті моніторингової місії також зазначалось, що на полігоні біля населеного пункту Успенка, підконтрольного так званій «ЛНР», спостерігачі бачили дев’ять 122 мм САУ, танк та 4 військових вантажівки. Біля селища Самсонівка співробітники місії ідентифікували залишки ракети від системи «Смерч» на узбіччі головної дороги до Краснодона.

Успенка та Самсонівка на мапі

Нагадаємо, що під час виступу перед журналістами у Нових Петрівцях сьогодні Олександр Турчинов заявив, що відведене озброєння може повернутись дуже швидко:

«Відведення відбувається у форматі, який дозволяє дуже швидко реагувати на будь-яку небезпеку, яку спробу відновити бойові дії. І саме таке завдання стоїть перед нашими військовими», — зазначив секретар РНБО.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *