В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Онлайн перегляд концерту на…

Щорічний Фестиваль …

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

«
»

Віталій Портников: Блокада Поклонської

Спеціально для Крим.Реалії, рубрика «Погляд»

Одним своїм рішенням про порушення кримінальних справ за блокаду Криму Наталія Поклонська знищила всі пропагандистські конструкції, вибудувані окупаційною владою навколо блокади. Від самого першого дня після її початку керівники Криму і місцеві ЗМІ – укупі з російською пропагандистською машиною – запевняли кримчан, що блокада не має жодного значення. Що це – внутрішня справа України, яка тільки допомагає кримським фермерам і російському сільському господарству. Що продуктів не стане менше, а ціни не зростуть. Що все це – просто спекуляції з перенаправлення фінансових потоків. Усіх доводів і аргументів я вже і не пригадаю, але найголовніше – те, що блокада Криму до самого Криму жодного відношення не має – пам'ятаю точно.

Але якщо це так, то чому порушуються кримінальні справи? Чому «прокуратура Республіки Крим» так стурбована «протиправними діями» на кордоні з Україною? Адже російський кордон працює в колишньому режимі, ніхто не робить кроків для перешкоджання його справному функціонуванню. Ну а якщо щось відбувається на українській території – чого хвилюватися?

Екстремісти! Нехай з ними українська влада розбирається, захищає інтереси своїх фермерів. Так ж ні, Поклонська вирішила рятувати фермерів самостійно.

Це означає, що блокада – що б там не розказували російські пропагандисти і «балакучі голови» окупаційного режиму – працює і приносить свої плоди. І справа навіть не тільки в тому, що продуктів на півострові стало менше і вони стали дорожчі. Головне – не кількість продуктів.

Головне – це демонстрація того очевидного факту, що Крим – частина України, а не Росії. Що без української електроенергії, без української води, без українських продуктів він не проживе. І якщо хтось із жителів півострова до російської окупації цього не розумів і жив в ілюзіях, то зараз – і завдяки перебігу часу, і завдяки блокаді як елементу «гібридної війни», яку наша країна починає потроху вести проти агресора – починає розуміти.

І якщо раніше можна було ігнорувати географію та економіку як щось несуттєве, що легко скасовувати одним самовпевненим словом Путіна чи ударом брудного чобота «зеленого чоловічка», то тепер все більшій кількості людей стає очевидно: проти природи не попреш.

Перекоп – він і є Перекоп, хоч десять мостів плануй.

І Наталя Поклонська своїми істериками і кримінальними справами тільки сприяє цьому розумінню. Можна сказати, що тепер і вона приєдналася до блокади Криму.

Віталій Портников, київський журналіст, оглядач Крим.Реалії

Думки, висловлені в рубриці «Погляд», передають точку зору самих авторів і не завжди відображають позицію редакції

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *