Російський ВМСТ «Яуза» везе боєприпаси до ВВС-1/ВВС-1А для Башара Асада

Міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm продовжує фіксувати транспортування російської зброї та техніки, що їх РФ постачає для режиму Башара Асада в Сирію.
В одному з попередніх матеріалів ми вже публікували докази того, що шлях до сухопутної операції РФ у Сирії прокладений з допомогою “сирійського експресу” по морю. В цьому матеріалі також йшлося про фіксацію в Сирії російської важкої вогнеметної системи (ВВС) “Солнцепьок”. Сьогодні публікуємо додаткові докази того, що РФ постачає в Сирію боєприпаси для цих ВВС-1/ВВС-1А.

Під час проведення OSINT-розслідування виявлено, що раніше зафіксований соціальний профіль російського солдата Олександра Бондаренка (14.08.1996 року народження) після кількох незграбних спроб приховати інформацію випадково “злив” у відкритий доступ доказ секретного постачання озброєння; через кілька секунд інформацію видалили, але вона залишилася в архіві кешу Google.

Для довідки:
Відбулося приховування профілю й зміна адреси з https://vk.com/sasha_14081996 на https://vk.com/sanya_bondar1996 (архіви на профль: https://archive.is/YEEc0 , на альбом:https://archive.is/ZHjdH , на контакти: https://archive.is/hJhtQ ), попередня збережена копія за старою адресою http://webcache.googleusercontent.com (на 13 листопада 2015 р.) Архів кешу:https://archive.is/zVu0I )

Загальна інформація:
Олександр Бондаренко – солдат строкової служби, в/ч зараз з’ясовуємо, ймовірно, 108-го гвардійського парашутно-десантного полку (108 гв. пдп) зі складу 7-ї гвардійської десантно-штурмової (гірської) дивізії, м. Новоросійськ. Та в цьому випадку не це головне.

На одному з фото Олександра Бондаренка від 11 жовтня 2015 р. видно великий морський суховантаж (ВМСТ) «Яуза» ВМФ РФ із Мурманська, завантаження відбувалося в порту Новоросійська (архів: https://archive.is/rRawq ).

З відкритих джерел відомо, що у жовтні 2015 р. ВМСТ «Яуза» завантажився в Новоросійську й пройшов Босфор в бік Сирії.

Наприклад, активне завантаження в Новоросійську сфотографували  блогери, фото залите 15 жовтня 2015 р.  (архів: https://archive.is/rhtQO ,  https://archive.is/d95zM)

А тут  зафіксоване проходження ВМСТ«Яуза» протоки Босфор 16 жовтня 2015 р. (архів:https://archive.is/XaMkk)

За даними кешу Google, російський військовослужбовець Олександр Бондаренко видалив найцікавіше фото з трюму корабля, фото, яке відповідає на запитання: що ж везе “Яуза” в Сирію, крім звичайних боєприпасів?

Оцініть красу гри (с): якщо придивитися до наступної (після фото з “Яузою”), вже видаленої Бондаренком фотографії, видно, що це  термобаричні боєприпаси до важких вогнеметних систем (скріншот та “видалене” фото додається). Наприклад, ВВС «Солнцепьок» вже фіксували в Сирії.
З огляду на те, що ВВС для солдатів Башара Асада це зброя, з якою вони не мали справи, адже вона не стоїть у них на озброєнні, то бойові розрахунки вогнеметних систем, найімовірніше, укомплектовані російськими військовослужбовцями. 

Для порівняння публікуємо фото, що демонструє, який вигляд мають боєприпаси до важкої вогнеметної системи (https://archive.is/t6JOx). Фото для порівняння

Зауважимо, що фотографія з боєприпасами до ВВС в трюмі корабля була у відкритому доступі буквально 2-3 сек. у перейменованому блозі солдата Бондаренка, її одразу видалили. Замітання слідів було невдалим і тільки привернуло увагу волонтерів нашої спільноти. 

 

(CC BY 4.0) Матеріал підготував Nikolay Mahno спеціально для сайту Міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm. При повному або частковому використанні матеріалу пряме посилання на автора і статтю на сайті InformNapalm.org обов’язкове.
Активне поширення матеріалу в соцмережах вітається!

Переклад А. В

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *