Офіцер Реактивного дивізіону 28-ї бригади ЗС РФ отримав медаль за вбивства українців

Волонтери Міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm простежили черговий факт “ростовсько-українського” відрядження військового з’єднання з Єкатеринбурга. Цього разу всі подробиці бойового шляху тактичної групи 28-ї ОМСБр ЗС РФ, від степів Ростовської області до недружнього візиту в Україну, розкрив офіцер реактивного дивізіону, він не стримався й виставив на загал бойову нагороду, яку отримав після відрядження.

Під час OSINT-розслідування нам на очі потрапив офіцер-артилерист Родіон Зобунов  з реактивного дивізіону 28-ї ОМСБр (в/ч 61423, Єкатеринбург, Центральний військовий округ).

Установлені дані: Родіон Наїлевич Зобунов  (архіви на профіль, альбомконтактисторінка в “Однокласниках”). Дата народження: 15 вересня 1989 р., родом із м. Казань. Звання – старший лейтенант. Місце служби – реактивний дивізіон РСЗВ «Град». Випускник Казанського вищого артилерійського командного училища. Номерний знак машини: С656СХ/116RUS.

Вивчаючи профіль Р. Зобунова, ми звернули увагу на цікавий факт: після неодноразових «ростовських навчань» із застосуванням РСЗВ «Град», російського  офіцера-артилериста нагородили медаллю «За бойові відзнаки». Нюанс в тому, що цю нагороду вручають виключно за виконання бойових завдань.

У нагородному листі до бойової нагороди «За бойові відзнаки» ст. лейтенанта Р. Зобунова бачимо: медаль №5741 видана на основі наказу МО РФ №591 від 06 серпня 2015 р.,  за підписом т. в. о. Начальника Штабу в/ч 61423 підполковника Д. Баранова. Слід звернути увагу на геотег під медаллю: вул. Сімферопольська, Єкатеринбург – це в районі «32-го військового містечка», місце дислокації 28-ої ОМСБр. Див. архіви 1, 2.

Зауважимо, що таку нагороду не роздають всім підряд, як медаль «За повернення Криму», і, тим більше, нею не нагороджують за звичайні навчання. Медаль «За бойові відзнаки» досить рідкісна й вагома нагорода. Вперше медаль «За бойові відзнаки» активно видавали учасникам Чеченських кампаній, другий раз – за вторгнення в Грузію, а третя хвиля роздачі припала на період бойових дій в Україні – тепер її видають військовослужбовцям ЗС РФ за вбивства українців.

Примітка: Медаль «За бойові відзнаки» — відомча нагорода МО, якою нагороджують військовослужбовців Збройних сил Російської Федерації:

  • за відзнаки, відвагу й жертовність, проявлені під час виконання завдань у бойових умовах і під час проведення спеціальних операцій в умовах, пов’язаних з ризиком для життя;
  • за вправні, ініціативні й рішучі дії, що сприяли успішному виконанню бойових завдань;
  • за успішне керування діями підлеглих під час виконання бойових завдань.

Хоч Р. Зобунову вистачило розуму не “світити” на фотографіях прив’язки (геотеги чи конкретні об’єкти, які можна впізнати) в Україні, з грудня 2014 р. по березень 2015 р., у розпал бойових дій, він виклав групу фотографій з прикордонних «навчань». Тактичних знаків на техніці та номерних знаків ніде не видно, за винятком «загально-ополченської» червоної зірки. У російських військових з реактивного дивізіону також немає ідентифікаційних нашивок і шевронів, на групових фото особи в нестатутній формі типу «горка». Див. архіви на фотопідбірку з 1-го «відрядження», фотографії добавлені з грудня 2014 р. по березень 2015 р.: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Остання фотографія вказує на М’ясниківський р-н Ростовської області з підписом «Додому».

Крім цього, у Зобунова є фотографії з прикордонних з Україною М’ясниківського та Матвіїво-Курганського районів Ростовської області РФ, але вже в літній формі, що явно свідчить про 2-ге “відрядження”. Фотографії були добавлені влітку-восени 2015 року. Див. архіви 1, 2, 3.

 

 

Ми вже не раз спостерігали, як російські війська використовували РСЗВ «Град», а також інші реактивні та артилерійські засоби, щоб завдавати ударів по території України. Часто обстріли проводили, використовуючи тактику “кочівних батарей”, з прикордонних з Україною районів Ростовської області РФ. Або заїжджали на територію України, завдавали ракетно-артилерійські удари і швидко відходили назад за кордон, як це наочно представлено в матеріалах про реактивну артилерію інших військових з’єднань ЗС РФ: 200-ї ОМСБр (в/ч 08275, дислокація: п. Печенга Мурманської області), 7-ї в/бази (в/ч 09332, дислокація: м. Гудаута, окупована Абхазія, Грузія), 291-ї АртБригади (в/ч 64670, дислокація: Інгушетія, ст. Троїцька), що вели вогонь по території України.

Зважаючи на всю цю інформацію, у збіг, що видана «бойова медаль командиру підрозділу за прості навчання», який проїхав 1700 км, щоб постріляти з «Градів» на кордоні з Україною, щось зовсім не віриться.

Цікаво, що 28-а ОМСБр із Єкатеринбурга не раз фігурувала не тільки в контексті “ростовсько-українських відряджень” (як біля кордону, так і безпосередньо в Україні – у Донецьку, Стаханові, Брянці та ін.), з листопада 2015 року її підрозділи були зафіксовані і в “новоросійсько-сирійських відрядженнях”, дивіться тематичні посилання:

28-а ОМСБр на українському напрямку

28-а ОМСБр в Сирії

Ідентифікацію російських військових злочинців провів волонтер Міжнародної спільноти InformNapalm Микола Махно.

(CC BY 4.0) При повному або частковому використанні матеріалу пряме посилання на автора і статтю на сайті InformNapalm.org обов’язкове.
Активне поширення матеріалу в соцмережах вітається!

Переклад А. В

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *