Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

Населення: світ і Україна

Майже 4 000 народів…

Шаровари - це одяг…

Підставою для нашо…

ДО УВАГИ!

Зважаючи на каранти…

Писання - це спосіб…

Сьогодні ми прогов…

«
»

Військові злочини 291-ї артилерійської бригади ЗС РФ у гібридній війні проти України. Частина 1

Локальна Антитерористична операція на сході України могла закінчитися ще півтора року тому, коли українські військові успішно наступали на бандформування й практично замикали кільце на ділянці державного кордону України з РФ у Луганській області. Розуміючи, що силами бойовиків Росія не доб’ється успіху, збройні сили РФ застосували підлу тактику ракетно-артилерійських ударів з прикордонних з Україною районів Ростовської області. Одразу після цього вони вдерлися силами тактичних груп, зосереджених вздовж кордону. Є чимало доказів, що описують події тих днів. Попри те, що російські спецслужби намагаються зачистити будь-який витік інформації від військовослужбовців, у мережі залишаються сліди конкретних фактів вторгнення. Міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm вирішила представити серію розслідувань, які продемонструють докази участі російської артилерії у війні на Донбасі, розкриємо інформацію про конкретні підрозділи та про російських військових злочинців, що брали участь в обстрілах із-за “поребрика”.

Ще у вересні 2014 року InformNapalm виявив і опублікував зведені дані про угруповання сил вторгнення ЗС РФ, що були сконцентровані вздовж кордону України в Ростовській області РФ. Згодом ми опублікували інформацію про артилерійський компонент російського угруповання, а потім публікували докази присутності того чи іншого підрозділу з його складу, в тому числі й 291-ї АБ /1, 2,3/. Інформація про всі факти.

Першим артилерійським підрозділом у нашому списку артилерії була 291-а окрема артилерійська бригада (в/ч 64670, Інгушетія, станиця Троїцька, у складі 58-ї загальновійськової армії ПВО ЗС РФ), цю бригаду надалі не раз фіксували в контексті “ростовсько-українських” відряджень. У жовтні 2015 р. ми висловили припущення, що помічені в Сирії тягачі й буксировані гармати належать 291-й Артбригаді, що було доведено через місяць в результаті нашого OSINT (розвідка відкритих джерел).

Ця публікація відкриває нові подробиці щодо фактів участі артилеристів 291-ї Артбригади у війні на Донбасі. Це перша стаття з нової серії, в якій ми будемо розкривати інформацію як про підрозділи, так і про окремих російських військових злочинців, що виконують злочинні накази.

Ільнур Ілсурович Афлятунов, д/н 20 липня 1990 р., мешкає у м. Казань. Архіви на профіль, на фотоальбом 1, 2, 3, на контакти. Мати Нурія Афлятунова,  сестра Наїля Галіахметова.

І. Афлятунова на військову службу призвали в кінці 2013 року, за розподілом потрапив на Північний Кавказ у дислоковану в Інгушетії 291-у окрему артилерійську бригаду до складу важкого гаубичного артилерійського дивізіону, озброєння – 152-мм гаубиця 2А65 “Мста-Б”. У середині літа 2014 року, в час загострення бойових дій на Донбасі, молодший сержант Афлятунов у складі своєї гаубичної батареї виїхав у своє “ростовсько-українське відрядження” в прикордонний з Україною Кам’янський район Ростовської області, де пробув до середини осені. Після повернення на місце дислокації в станицю Троїцьку через кілька місяців, у кінці 2014 р., Афлятунов  звільнився в запас зі строкової служби. Але на цьому його військова кар’єра не закінчилася, одразу після звільнення Афлятунов підписав трирічний контракт з МО РФ в тій же 291-й артилерійській бригаді. Судячи з відпускного білета, виданого на його ім’я у в/ч 64670, з 24 грудня 2014 року до 23 січня 2015 року Афлятунов відгуляв відпустку й повернувся на місце дислокації.

Фотографії злочинних обстрілів території України з Ростовської області РФ періоду літа-осені 2014 року військовий злочинець І. Афлятунов на свою сторінку в соцмережі “ВКонтакті” завантажив у вересні 2014 року (розділ “Збережені фотографії Ільнура”). Нагадуємо, що схожу серію фотографій із Кам’янського району Ростовської області ми зафіксували й у інших артилеристів 291-ї бригади, що висвітлено в попередніх публікаціях InformNapalm. Хронологія, ландшафт місцевості, маскування техніки та гармат, а також нестатутний зовнішній вигляд військовослужбовців з присмаком “новоросії” – дуже промовисті.

2014 рік (архіви на деякі фотографії 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10)

  

 

У фотопідбірках сімейства Афлятуновых виявлені нагороди –  нагрудний знак “За службу на Кавказі” наказом №888 від  01.10.2014 р. командира в/ч 64670; пам’ятно-ювілейна медаль “20 років 58-й Армії” та медаль “За бойові відзнаки” (архіви 1, 2, 3, 4) на основі наказу МО РФ наказом №677  від 2.10.2015 р., номер медалі 2266. Також сержантський погон з наказом №4 11.06.2015 р. командира в/ч 64670 про присвоєння звання “сержант” і відпускний документ №544 від 24.12.2014 р. за підписом т. в. о. цієї ж військової частини.

Примітка: медаль «За бойові відзнаки» — відомча нагорода МО, якою нагороджують військовослужбовців Збройних сил Російської Федерації:

  • за відзнаки, відвагу й жертовність, проявлені під час виконання завдань в бойових умовах та під час проведення спеціальних операцій в умовах, пов’язаних з ризиком для життя; 
  • за вправні, ініціативні й рішучі дії, що сприяли успішному виконанню бойових завдань; 
  • за успішне керування діями підлеглих під час виконання бойових завдань.  

20015 рік (архіви на деякі фотографії 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7)

Цікаво, що з літа 2015 року у фотоальбом фігуранта Афлятунова були завантажені нові слайди на військову тематику з його другого “українського відрядження”. Це фотографії, зняті в польових умовах, на них новоспечений доросліший на вигляд сержант позує знову ж у полях, у повній бойовій викладці, в нестатутній формі “горка”, зі зброєю і радіостанцією.

   

 

291-а Артбригада не єдиний підрозділ ЗС РФ, що обстрілював територію України і свідчення про який ми зібрали:

  • У листопаді 2014 року було опубліковано докази щодо “бойового шляху” реактивного дивізіону 200-ї ОМСбр особливого призначення Північного флоту (РСЗВ “Град”, в/ч 08275, п. Печенга Мурманської області), в тому числі й відеодокази обстрілів з прикордонних з Україною районів Ростовської області, а також безпосередньо з території України, з-під Краснодону. Фото й відео обстрілів взяли зі сторінок соцмереж військовослужбовців 200-ї бригади.

У грудні 2014 року було опубліковано матеріал про виявлений в Куйбишівському районі Ростовської області реактивний підрозділ зі складу 7-ї російської окупаційної бази (РСЗВ “Град”, м. Гудаута, окупована Абхазія, Грузія).

 

Дивіться тематичні посилання на статті про 291-у Артбригаду

 

 Іраклій Комахідзе

(CC BY 4.0) При повному або частковому використанні матеріалу пряме посилання на автора і статтю на сайті InformNapalm.org обов’язкове.
Активне поширення матеріалу в соцмережах вітається!

Переклад А. В

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *