Слідами 66-ї бригади зв’язку ЗС РФ: від Донбасу до сирійського Хомсу

Волонтери Міжнародної спільноти InformNapalm простежили ще один факт “новоросійсько-сирійського відрядження” підрозділу звязку зі Ставрополя. Подробиці маневрів 66-ї окремої бригади зв’язку ЗС РФ розкрив російський військовослужбовець, який раніше побував і в  “ростовсько-українському відрядженні”.

Під час OSINT-розвідки встановлені дані військовослужбовця контрактної служби 66-ї окремої бригади зв’язку (в/ч 41600, місце дислокації м. Ставрополь) 49-ї загальновійськової армії Південного військового округу РФ Руслана Скаєва.

Встановлено дані: Скаєв Руслан Мухтарович,  3 травня 1983 року народження, проживає у місті Ставрополь. Профілі в соціальних мережах:  “ВКонтакті” (архіви на профіль, на фотоальбом, на контакти), “В кругах” (архів),  на сайті знайомств Badoo (архів).

 

Архіви на деякі фотографії Р. Скаєва (123456789)

Українське відрядження Руслана Скаєва

Судячи з фото з альбому Руслана Скаєва, за період служби в 66-й бригаді зв’язку він встиг взяти участь у гібридній війні проти України. Про це свідчать  фотографії, завантажені ним в соціальний профіль 28 березня та 28 квітня 2015 року. На першій фотографії Руслан Скаєв разом з товаришами по службі позує на фоні провінційної забудови, особовий склад в повній бойовій викладці, без знаків розрізнення, одягнений не за статутом – в російську форму старого зразка “флора”. На другій фотографії той же склад, але це вже застілля в таборі в лісі, знову та ж форма “флора”, дехто в масках. Про те, що це фотографії не старі, а стосуються російського вторгнення на Донбас періоду літа-осені 2014 року, свідчить і нагородний лист до медалі “За бойові відзнаки, номер “3380”, виданої на основі наказу Міністерства оборони РФ №809 від 10.12.2014 р. за підписом командира в/ч 41600 полковника В. Пробченкова.

Примітка: медаль «За бойові відзнаки» — відомча нагорода МО, якою нагороджують військовослужбовців Збройних сил Російської Федерації:

  • за відзнаки, відвагу й жертовність, проявлені під час виконання завдань в бойових умовах та під час проведення спеціальних операцій в умовах, пов’язаних з ризиком для життя;
  • за вправні, ініціативні та рішучі дії, що сприяли успішному виконання бойових завдань;
  • за успішне керування діями підлеглих під час виконання бойових завдань

Таку ж медаль ми фіксували й в інших російських військовослужбовців, що побували в “українському відрядженні”, в тому числі, в публікаціях InformNapalm за грудень 2015 р. (12)

  

Архіви на фотографії Руслана Скаєва з  Донбасу (12, 3)

Сирійське відрядження Руслана Скаєва

У фотоальбомі Скаєва є низка слайдів, завантажених 13, 18 та 23 грудня 2015 року. На двох фотографіях видно рослинність, не типову для російського Північного Кавказу, та й зовнішність російських військовослужбовців знову «нестатутна».  Навіть більше, одна з фотографій з російськими військовими в бойовій машині позначена геотегом – провінція Хомс, Сирія.

  

Архіви на фотографії Р. Скаєва із Сирії, соцмережа “ВКонтакті” (1, 2, 3)

Так, скептики можуть навести аргументи, мовляв, така рослинність є і в Сочі чи Абхазії (окупований Росією регіон Грузії), а геотег можна підробити. Але InformNapalm оперує фактами й доводить протилежне.

У соцмережі “facebook” виявлена сторінка Руслана Скаєва (архів на сторінку), в якій постами за період 13-18 грудня 2015 року викладені вказані вище фотографії, а також фото на фоні раритету – решток “БТР-152” (радянського бронетранспортера 50-х років минулого століття). Цей тип бронемашин вже кілька десятків років як знятий з озброєння радянської і, тим більше, російської армії. Але за даними відкритих джерел, станом на 2010 рік до 500 одиниць цього типу машин ще було на озброєнні армії Сирії (див. “БТР-152” та “Сухопутні війська Сирії“). Також нам вдалося провести прив’язку до місцевості:  точка геолокації – на південний схід від м. Хомс, територія військової бази армії Сирії. Там, ймовірно, і  базуються зв’язківці ставропольської бригади зв’язку з ПВО. На супутникових знімках чітко видно шанці для техніки й саму техніку, таку ж, як на фото Скаєва на фоні “історичного бронетранспортера”.

 

Архіви на пости з фотографіями Р. Скаєва із Сирії, соцмережа “facebook” (123)

Нагадуємо читачам, що Міжнародна волонтерська спільнота  InformNapalm одна з перших зафіксувала й оприлюднила докази присутності російського сухопутного контингенту в Сирії. До того ж ми розкрили не тільки типи російського озброєння й назви підрозділів, перекинутих на Близький Схід, але й назвали імена російських злочинців – льотчиків бомбардувальної авіації та артилеристів, які разом зі злочинним режимом Башара Асада знищують мирне населення Сирії. Також ми простежили шлях до сухопутної операції Росії, який «сирійським експресом» прокладений по морю.

Сирійське відрядження ЗС РФ (без авіаційного компоненту наших публікацій)

Більше матеріалу за тегом «Сирія» на InformNapalm

 

Матеріал до публікації підготовлений на основі власного OSINT-розслідування волонтера Міжнародної спільноти InformNapalm  Миколи Махна.

(CC BY 4.0) При повному або частковому використанні матеріалу пряме посилання на автора і статтю на сайті InformNapalm.org обов’язкове.
Активне поширення матеріалу в соцмережах вітається!

Переклад А. В

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *