Обстановка в районі проведення АТО станом на 29 березня 2016 рокуПротивник продовжує провокаційні дії

Обстановка в районі проведення АТО станом на 29 березня 2016 року

Противник продовжує провокаційні дії та заходи з посилення передових підрозділів на Донецькому напрямку. В районах Авдіївка, Ясинувата:

здійснюються інтенсивні обстріли позицій сил АТО у районі промислової зони Авдіївка, у т.ч. із застосуванням 82-мм та 120-мм мінометів;

у готовності до застосування перебувають підрозділи реактивної артилерії противника. На західній околиці Мінеральне розгорнуто реактивну артилерійську батарею 122-мм РСЗВ “Град” 11 окремого мотострілецького полку (Макіївка) 1 АК (Донецьк) ЗС РФ.

На Слов’янському напрямку противник намагається витіснити сили АТО із зайнятих позицій у районах Луганське, Зайцеве, Майорськ, Ленінське (т.зв. “Світлодарський виступ”) шляхом ведення щільного вогню, у т.ч. із застосуванням 82-мм та 120-мм мінометів та артилерійських систем калібром 152-мм.

Українською стороною надана інформація представникам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ про наявність 122-мм РСЗВ “Град”, САУ та танків у районі Донецьк.

Зафіксовано чергові втрати у частинах та з’єднаннях 1 АК (Донецьк) ЗС РФ, що беруть участь у бойових зіткненнях у районі н.п. Авдіївка:

27 березня ц. р. під час виходу у складі диверсійно-розвідувальної групи отримало поранення чотири російських військовослужбовці 11 омсп.

28 березня ц. р. під час мінування місцевості внаслідок необережного поводження з мінно-вибуховими засобами загинуло двоє та отримало поранення троє російських військовослужбовців 5 окремої мотострілецької бригади (Донецьк).

З огляду на небезпеку участі в активних бойових діях відмічаються чергові факти відкритої непокори у підрозділах 1 АК ЗС РФ, що діють у районі н.п. Зайцево. 28 березня ц. р. військовослужбовці 2 батальйону 3 окремої мотострілецької бригади (Горлівка) відмовились зайняти передові позиції та погрожували вбити командира бригади генерал-майора ЗС РФ І. Тимофєєва за безжальне відношення до підлеглих та недолуге командування.

Триває знищення промислових об’єктів на тимчасово окупованих територіях Донбасу. 28 березня ц. р. військовослужбовцями 100 окремої мотострілецької бригади (Донецьк) на шахті ім. Скочинського розпочато демонтаж рейок під’їзних шляхів для здачі їх разом з вагонетками на металобрухт.

Встановлено нові факти економічної експансії Росії на тимчасово окупованих територіях Донбасу. В умовах стагнації російської економіки, з метою частково компенсувати витрати державного бюджету Росії на збройну агресію проти України, представниками російської влади у т.зв. ЛНР прийнято рішення щодо передачі місцевого оператора мобільного зв’язку “Лугаком” (унітарне підприємство “Луганські комунікації”) в оперативне управління компанії “Вайнах Телеком” (м. Грозний, Чеченська Республіка). Проект угоди передбачає, що чеченський оператор мобільного зв’язку буде отримувати 70% доходу від діяльності “Лугакому” та забезпечить номерний ресурс, операційну і технічну підтримку в обхід міжнародних санкцій. З урахуванням форми та структури власності закритого акціонерного товариства “Вайнах Телеком”, співвласником якого є міністр транспорту та зв’язку Чеченської Республіки Рамзан Черхігов, імовірність поповнення російського бюджету в такий спосіб оцінюється низькою.

https://gur.gov.ua/content/situation-in-ato-area-and-..

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *