Асад: новий уряд повинен складатися з представників опозиції і нинішньої влади

 Час-Time

 Вікно в Америку

 Студия Вашингтон

  Актуально / Світ

  Асад: новий уряд повинен складатися з представників опозиції і нинішньої влади


  Президент Башар аль-Асад

  Президент Сирії Башар аль-Асад, уряд якого отримав значну підтримку в результаті ряду недавніх військових перемог, оптимістично говорить про переспективи мирних переговорів з метою закінчення п’ятирічної громадянської війни.

  В інтерв’ю російському державному агентству РИА Новости в середу, сирійський президент сказав, що результатом міжнародних переговорів у Женеві повинен бути уряд, який включає як представників опозиційних сил, так і офіційних осіб, відданих його уряду.

  Було б «логічним, що незалежні сили, опозиційні сили, і сили, що віддані державі, були представлені» в новому уряді, сказав аль-Асад. «Це мета женевського міжсирійського діалогу – в ході якого ми погоджуємось сформувати новий уряд», сказав він.

  В інтерв’ю, яке публікується частинами, не подано деталей про те, котрі опозиційні групи Асад мав на думці. Він також не згадав про своє майбутнє, яке є предметом чималих суперечок.

  Башар аль-Асад визнав, що є кілька «технічних питань», які ще треба узгіднити, включно з тим, яку роль кожне угруповання має відігравати в новому уряді. «проте, це не важкі питання… їх можна розв’язати», твердив він.

  Мирні переговори щодо Сирії, які відбуваються під егідою ООН у Женеві, вселяють надію на закінчення громадянської війни в Сирії, в результаті якої загинуло 300 тисяч, якщо не більше людей, мільйони залишили свої домівки і було зруйновано економіку країни.

  На переговорах зроблено тепер перерву, але дипломати висловлюють надію, що до серпня буде досягнуто угоди щодо тимчасового уряду й проекту конституції.

  Джерело

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *