Канада бачить необхідність повороту в стосунках з Росією

 Час-Time

 Вікно в Америку

 Студия Вашингтон

  Актуально / Україна

  Канада бачить необхідність повороту в стосунках з Росією


  Стефан Діон

  Міністр закордонних справ Канади дав зрозуміти, що має намір змінити характер відносин з Росією, заявивши, що розрив з’язків з Москвою не привів до позитивних результатів.

  Виступаючи в університеті Оттави, Стефан Діон міркував про свою філософію «відповідального переконання», якою, за його словами, він буде керуватися при прийнятті рішень на посаді міністра.

  Цей підхід може привести до деякого потепління у відношенні Канади до уряду президента Росії Володимира Путіна.

  «Розрив зв’язків з Росією більше не несе ніяких позитивних наслідків ні для кого – ні для канадців, ні для російського народу, ні для України, ні для глобальної безпеки», – сказав Діон.

  «Канада повинна перестати бути, фактично, єдиною країною, яка проводить стосовно Росії політику «порожнього крісла», бо цим ми лише караємо себе», – додав глава канадської дипломатії.

  Під політикою «порожнього крісла» розуміють прийняте в 2014 році рішення попереднього консервативного уряди не головувати, не брати, а в деяких випадках і не брати участі у багатосторонніх зустрічах, де була б присутня російська делегація – в зв’язку з російським військовим втручанням в Україні.

  За словами Діона, ця політика привела до зниження ролі Канади в таких організаціях як ОЕСР, МАГАТЕ, на міжнародних переговорах з рибальства, де інші країни обговорювали важливі для Канади питання.

  «Співпраця часто відповідає нашим інтересам. Наприклад, з проблем охорони навколишнього середовища, враховуючи, що ми є сусідами в Арктиці і стикаємося з подібними проблемами в зв’язку з загальним географічним положенням, – пояснив він. – Немає ніякого сенсу не дозволяти нашим вченим працювати з російськими колегами для захисту північної екосистеми».

  Конфронтаційний підхід Канади до Росії не приніс «ніякої користі Україні», зазначив Діон.

  При цьому Діон підкреслив, що Канада буде і далі виступати проти підтримки Росією сепаратистів на сході України і анексії Криму.

  «Але це повністю узгоджується з відновленням дипломатичних дискусій з Росією, як це роблять наші союзники. Ця взаємодія буде направлена на те, щоб допомогти Україні, допомогти Європі, допомогти стабілізувати ситуацію в центрі континенту. Інтереси Канади тільки виграють, якщо ми будемо вести розмову з Росією з таких ключових питань, як Арктика», – резюмував дипломат.

  Джерело

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *