Обама закликав Росію до подальшого скорочення ядерного арсеналу

 Час-Time

 Вікно в Америку

 Студия Вашингтон

  Актуально / США

  Обама закликав Росію до подальшого скорочення ядерного арсеналу


  Президент Барак Обама

  Президент США Барак Обама закликав до укладення нового договору між США і Росією про подальше скорочення їх ядерних арсеналів, а також до опрацювання міжнародної угоди про припинення виробництва матеріалів, що розщеплюються, для ядерної зброї.

  Президент висунув такі пропозиції в своїй статті в Washington Post, приуроченої до саміту з ядерної безпеки, в ході якого більше 50 світових лідерів обговорять, як запобігти потраплянню ядерної зброї до рук терористів. Захід розпочинається у Вашингтоні в четвер.

  «Сполучені Штати і Росія, на які в сукупності припадає понад 90 відсотків від загального числа ядерної зброї в світі, повинні обговорити подальше скорочення своїх ядерних арсеналів», – написав Обама.

  Він також знову звернувся до Москви із закликом повністю дотримуватися зобов’язань за Договором про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, який Росія, за словами США, порушує.

  Однак торкнувшись більш глобальних проблем, з якими стикається світ, Обама висловив сумніви в корисності великих ядерних арсеналів в сучасному світі.

  «Як і наше військове керівництво, я продовжую вважати, що наш масивний ядерний арсенал, що залишився з часів «холодної війни», погано відповідає сьогоднішнім загрозам», – написав він.

  Обама закликав світову спільноту зберігати єдність у світлі недавнього ядерного випробування і ракетних запусків у КНДР.

  «Додаткові санкції, введені недавно проти Пхеньяна Радою Безпеки ООН, демонструють, що будь-яке порушення потягне за собою наслідки, – підкреслив президент. – Сполучені Штати продовжать працювати з союзниками і партнерами в напрямку повної і такої, що перевіряєтья, денуклеаризації Корейського півострова мирним шляхом».

  На думку Обами, світ не повинен піддаватися фаталізму і вважати, що поширення ядерної зброї неминуче.

  «Говорячи ширше, безпека всього світу залежить від того, щоб окремі країни, в тому числі США, ратифікували Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань і уклали новий договір про припинення виробництва матеріалів, що розщеплюються, для ядерного палива раз і назавжди», – резюмував президент.

  «Будучи єдиною країною, коли-небудь застосовувала ядерну зброю, США зобов’язані і надалі проявляти ініціативу в її знищенні», – підкреслив він.

  Тим часом голова комітету Держдуми з міжнародних справ Олексій Пушков скептично поставився до пропозиції президента США.

  «США повинні спершу відновити зруйновані Обамою відносини з Росією, а потім вже пропонувати нам переговори щодо ядерної зброї», – написав Пушков на своїй сторінці в мережі мікроблогів Twitter.

  Джерело

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *