Прес-центр штабу АТОЗАЯВАштабу АТО щодо недостовірної інформації, яку поширили представники незаконних збройних формувань, про

Прес-центр штабу АТО

ЗАЯВА
штабу АТО щодо недостовірної інформації, яку поширили представники незаконних збройних формувань, про трагічний інцидент у селищі Оленівка Волноваського району Донецької області 27 квітня 2016 року

Виходячи з попереднього аналізу ситуації довкола трагічних подій у Оленівці, повідомляємо наступне.
Відстань від першої позиції підрозділів ЗСУ до місця інциденту становить 6,6 км.

Виходячи з тактико-технічних характеристик 82-мм мінометів, зауважуємо, що вони не могли застосовуватися на такій відстані, адже у міномета 2Б14 «Піднос» максимальна дальність стрільби становить 3000 метрів, а 2Б9 «Васильок» – 4200 метрів.
Таким чином, ведення прицільного вогню з зазначеного озброєння можливе лише з території, тимчасово підконтрольній незаконним збройним формуванням.

Також зауважуємо, що, згідно з Мінськими домовленостями, важке озброєння калібром понад 100 мм, зокрема 120-мм міномети та 122-мм гармати, відведені на встановлені відстані. Переміщення українськими підрозділами такого озброєння в бік лінії розмежування не відбувалось, що підтверджується представниками СММ ОБСЄ.

Важливо наголосити, що спостерігачами російської сторони СЦКК в ніч з 26 на 27 квітня 2016 року не зафіксовано жодного випадку застосування артилерійських гармат з боку Збройних Сил України у напрямку Оленівки.

Виходячи з вищевикладеного, трагічні події у селі Оленівка – це
цинічна, заздалегідь спланована терористична акція, організована російсько-окупаційними військами, коли з метою дискредитації ЗС України ворог готовий обстрілювати мирних мешканців на підконтрольних бойовикам територіях.

Висловлюємо співчуття рідним та близьким загиблих у цій страшній трагедії.
Прес-центр Штабу АТО
https://www.facebook.com/ato.news/posts/1194878457189..


Посилання
www.facebook.com

Джерело